Portal Duszpasterstwa Powołań OO. Bernardynów
Licznik
Do dni skupienia

w klasztorze w Leżajsku
Ankieta
Jakie odkrywasz (bądź już realizujesz) swoje życiowe powołanie?

W małżeństwie/rodzinie

W życiu zakonnym

w życiu zakonnym i kapłańskim

w życiu kapłańskim

W stanie wolnym

Jeszcze nie wiem

Pomoc powołaniom
Wciąż żywe i aktualne pozostają słowa Chrystusa: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, by wyprawił robotników na swoje żniwo”. Ojciec Święty zatroskany o ewangelizację narodów wzywa nas, abyśmy poprzez modlitwę i ofiarę wspierali powołanych do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Zjednoczeni we wspólnocie modlitwy pragniemy objąć duchową opieką kapłanów, braci zakonnych, oraz przygotowujących się do życia zakonnego i kapłańskiego franciszkańskiej prowincji bernardynów. Bardziej niż kiedykolwiek trzeba nam prosić Ojca Niebieskiego o dar nowych, odważnie przyjętych i święcie przeżywanych powołań kapłańskich i zakonnych.

Jeśli pragniesz mieć udział w doniosłym dziele duchowego wsparcia powołanych do służby Bożej, skontaktuj się z nami podając swoje imię i nazwisko, dokładny adres zamieszkania oraz określając czas i formę duchowego wsparcia (np. codzienna modlitwa, Eucharystia raz w tygodniu w intencji powołań, post, cierpienie). Zostaniesz wpisany (-a) do Złotej Księgi Duchowego Dzieła Pomocy Powołaniom, a w Twojej intencji będzie sprawowana Msza św. w każdą I sobotę miesiąca w kaplicy Matki Bożej Kalwaryjskiej.

Budujmy łańcuch modlitwy i duchowej więzi oraz wspólnej troski o dzieło wraz z całym Kościołem oddanym dziełu budzenia powołań. Referat Powołaniowy będzie Cię informował za pośrednictwem poczty o życiu naszej Wspólnoty Zakonnej.

Obecnie, od ożywienia tej inicjatywy u nas, tj. od 2002 r. w korespondencyjnym Duchowym Dziele uczestniczy już ponad 1200 osób z całej Polski i zza granicy i nowych osób przybywa. Nadto dwa lata temu podobna inicjatywa rozpoczęła się szerzej we wszystkich naszych ośrodkach duszpasterskich w Polsce, gdzie pracują Ojcowie Bernardyni. Są oddzielne Złote Księgi Duchowego Dzieła Pomocy Powołaniom i odpowiednie Deklaracje tego dzieła dla chętnych wiernych.


Kontakt z Duchowym Dziełem Pomocy Powołaniom: kliknij tutaj.

© Zdjęcie: o. Wenancjusz Stasiuk OFM
Dobra myśl
Pragniemy oczyma duszy wpatrywać się w oczy miłosiernego Jezusa, aby w głębi Jego spojrzenia znaleźć oblicze własnego życia. (św. Jan Paweł II)
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Upload/Download
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27/06/2014 19:26
W dniu dzisiejszym maturzyści odebrali świadectwa dojrzałości, a dzieci i młodzież rozpoczęła upragniony czas wakacji. Życzymy Wam zasłużonego odpoczynku i miłych wakacji! Smile

19/06/2014 11:27
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki - Chrystus zapewnia nas, że sam siebie nam ofiaruje, abyśmy mieli życie dzięki Niemu Smile

15/06/2014 10:03
Bóg zapłać za wspólną modlitwę podczas nocy czuwania w intencji powołań. Z darem modlitwy x. Robert Smile

30/05/2014 09:19
Dziewięć dni przed zesłaniem, prośmy Ducha Bożego, o Jego dary, moc i światło na każdy dzień! Smile

16/05/2014 10:48
Trwa Tydzień Modlitw Powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego (11-17.05.2014). Prosimy Was o dar modlitwy za nas - powołanych i za młodych stających przed wyborem drogi życiowej. Wink