Portal Duszpasterstwa Powołań OO. Bernardynów
Licznik
Do dni skupienia

w klasztorze w Leżajsku
Ankieta
Jakie odkrywasz (bądź już realizujesz) swoje życiowe powołanie?

W małżeństwie/rodzinie

W życiu zakonnym

w życiu zakonnym i kapłańskim

w życiu kapłańskim

W stanie wolnym

Jeszcze nie wiem

Przyjęcie do Zakonu
Drogi Bracie! Jeśli podjąłeś decyzję i pragniesz wstąpić do naszego Zakonu stając się kapłanem, bądź też bratem zakonnym, to przeczytaj uważnie poniższe informacje. Pomogą Ci one w dopełnieniu formalności koniecznych przed wstąpieniem do naszej zakonnej prowincji. Oto one:
  • Skontaktuj się z naszym duszpasterzem ds. powołań. On pomoże Ci dopełnić wszelkich formalności związanych z przyjęciem do zakonu. Kontakt możesz nawiązać drogą elektroniczną, bądź też telefonicznie. Dane kontaktowe znajdziesz tutaj.
  • Po nawiązaniu kontaktu z duszpasterzem ds. powołań będziesz zobowiązany do wzięcia udziału w rekolekcjach dla kandydatów do zakonu. Odbywają się one dwa razy w roku - w czerwcu lub sierpniu. Rekolekcje te są czasem bezpośredniego przygotowania do wstąpienia do Zakonu.
  • Po rozmowie z Ojcem Prowincjałem zostaniesz poinformowany o decyzji przyjęcia do Zakonu, a jeśli będzie ona pozytywna to zostaniesz zaproszony do rozpoczęcia postulatu, który zaczyna się we wrześniu. Szczegóły dotyczące formacji zakonnej znajdziesz tutaj.
Dobra myśl
Pragniemy oczyma duszy wpatrywać się w oczy miłosiernego Jezusa, aby w głębi Jego spojrzenia znaleźć oblicze własnego życia. (św. Jan Paweł II)
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Upload/Download
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27/06/2014 19:26
W dniu dzisiejszym maturzyści odebrali świadectwa dojrzałości, a dzieci i młodzież rozpoczęła upragniony czas wakacji. Życzymy Wam zasłużonego odpoczynku i miłych wakacji! Smile

19/06/2014 11:27
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki - Chrystus zapewnia nas, że sam siebie nam ofiaruje, abyśmy mieli życie dzięki Niemu Smile

15/06/2014 10:03
Bóg zapłać za wspólną modlitwę podczas nocy czuwania w intencji powołań. Z darem modlitwy x. Robert Smile

30/05/2014 09:19
Dziewięć dni przed zesłaniem, prośmy Ducha Bożego, o Jego dary, moc i światło na każdy dzień! Smile

16/05/2014 10:48
Trwa Tydzień Modlitw Powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego (11-17.05.2014). Prosimy Was o dar modlitwy za nas - powołanych i za młodych stających przed wyborem drogi życiowej. Wink