Portal Duszpasterstwa Powołań OO. Bernardynów
Licznik
Do dni skupienia

w klasztorze w Leżajsku
Ankieta
Jakie odkrywasz (bądź już realizujesz) swoje życiowe powołanie?

W małżeństwie/rodzinie

W życiu zakonnym

w życiu zakonnym i kapłańskim

w życiu kapłańskim

W stanie wolnym

Jeszcze nie wiem

Święto Stygmaów św. Franciszka
Czytelnia franciszkańska
17 września wspominamy dzień, w którym święty nasz Ojciec Franciszek otrzymał dar stygmatów. Od chwili swojego nawrócenia wielką czcią otaczał Chrystusa ukrzyżowanego. Aż do swojej śmierci zachęcał wszystkich słowem i czynem do tego nabożeństwa. W 1224 roku kiedy na górze la Verna zatopiony był w kontemplacji, Chrystus Pan w cudowny sposób na jego ciele wycisnął stygmaty swojej męki. Pamięć tego niezwykłego wydarzenia, potwierdzonego rzetelnymi dowodami, papież Benedykt XI pozwolił Zakonowi Braci Mniejszych obchodzić liturgicznie w tym właśnie dniu.
Zapraszamy do naszej czytelni franciszkańskiej i lektury tekstów autorstwa brata Tomasza z Celano i św. Bonawentury, mówiących o stygmatyzacji św. Franciszka.
Święcenia kapłańskie o. Natana
Wiadomości zakonne
Dzielimy się radosną wiadomością z naszej wspólnoty zakonnej. W dniu 30. sierpnia w naszym kościele w Alwerni został wyświęcony na kapłana diakon Natan Kwiatkowski, który od kilku miesięcy podejmuje w tamtejszej parafii posługę katechety oraz duszpasterza dzieci i młodzieży. Nazajutrz w niedzielę o. Natan sprawował Mszę św. Prymicyjną w swojej rodzinnej parafii w Bielsku-Białej. Życzymy mu obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na kapłańskiej drodze i polecamy Waszym modlitwom.
"Pierwsze kroki" kandydatów do zakonu
Wiadomości duszpasterstwa powołań
W dniach 25-29 sierpnia w naszym budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyłyby się Rekolekcje dla kandydatów do Zakonu Braci Mniejszych w naszej bernardyńskiej Prowincji zakonnej. Uczestnicy w tym czasie mieli możliwość, w atmosferze kalwaryjskiego sanktuarium, przemyśleć i zawierzyć swoją życiową decyzję Panu Bogu. Podczas rekolekcji kandydaci mieli spotkanie braterskie z o. Prowincjałem Jarosławem Kanią i złożyli dokumenty o przyjęcie do zakonu.
Więcej relacji w załączniku Newsa.
Święto Porcjunkuli
Wiadomości zakonne
W dniu 2. sierpnia nasza Rodzina Franciszkańska obchodzi święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. W tym dniu przypada rocznica zatwierdzenia odpustu zupełnego dla maleńkiej kapliczki ('porcjunkuli' – 'cząsteczki') pod Asyżem. Święto to związane jest z życiem św. Franciszka z Asyżu i jego duchowych synów. Biograf św. Franciszka, Tomasz z Celano, napisał: „W kościółku tym wziął początek Zakon Braci Mniejszych i tam, dzięki rosnącej liczbie braci, jakby na mocnym fundamencie wzniosła się ich szlachetna budowla.
czytaj więcej w załączniku Newsa.
Życie św. Jana z Dukli
Czytelnia franciszkańska
W dniu 08.07 w liturgii Kościoła przypada wspomnienie św. Jana z Dukli. Niemalże całe życie zakonne związał on z naszą bernardyńską prowincją, do której wstąpił, już jako zakonnik i kapłan z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Szersze i dokładniejsze informacje, związane z życiem, posługą duszpasterską i kultem św. Jana z Dukli, możesz odkrywać w tekstach współbrata o. Aleksandra Sitnika OFM: 1. Młodość św. Jana z Dukli, 2. Początki życia zakonnego św. Jana z Dukli, 3. Działalność św. Jana z Dukli u Bernardynów, 4. Duchowość św. Jana z Dukli. Są one zawarte w dziale „Czytelnia franciszkańska”. W tym roku obchodzimy 600-lecie urodzin naszego Świętego Współbrata. Więcej możesz przeczytać na stronie sanktuarium w Dukli.
Rekolekcje dla kandydatów
Wieści z seminarium
W dniach 1-5 lipca odbyły się Rekolekcje dla kandydatów do Zakonu Braci Mniejszych w naszej bernardyńskiej Prowincji zakonnej. Odbywały się one w budynku naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Uczestnicy w tym czasie mieli możliwość, w atmosferze kalwaryjskiego sanktuarium, przemyśleć i zawierzyć swoją życiową decyzję Panu Bogu.
Serce Jezusa w życiu świętych franciszkańskich
Czytelnia franciszkańska
Miesiąc czerwiec, jest poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa. W tym roku w dniu 27. czerwca w Kościele obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tych racji pragniemy zaprezentować i przypomnieć postaci świętych i błogosławionych franciszkańskich, którzy w swojej duchowości pielęgnowali kult do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Biografie Świętych i Błogosławionych franciszkańskich oraz ich krótkie duchowe przemyślenia, związane z kultem do Serca Pana Jezusa, będą pomocą w pogłębieniu zażyłości i miłości wobec Pana i w odkrywaniu osobistego powołania. Osoby: "Św. Maksymilian Maria Kolbe (1894–1941)"; "Bł. Honorat Koźmiński (1829–1916)"; "Bł. Aniela Salawa (1881–1922)"; "Bł. Ludgarda z Wittichen (1291–1348)"; "Bł. Aniela z Foligno (ok. 1249–1309)"; "Św. Bonawentura (ok. 1217–1274)", znajdziecie w dziale „Czytelnia franciszkańska”. Rozważania zostały zaczerpnięte z książki „Powołani…”, pod redakcją Sióstr Sercanek z Krakowa.
Dobra myśl
Pragniemy oczyma duszy wpatrywać się w oczy miłosiernego Jezusa, aby w głębi Jego spojrzenia znaleźć oblicze własnego życia. (św. Jan Paweł II)
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Upload/Download
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27/06/2014 19:26
W dniu dzisiejszym maturzyści odebrali świadectwa dojrzałości, a dzieci i młodzież rozpoczęła upragniony czas wakacji. Życzymy Wam zasłużonego odpoczynku i miłych wakacji! Smile

19/06/2014 11:27
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki - Chrystus zapewnia nas, że sam siebie nam ofiaruje, abyśmy mieli życie dzięki Niemu Smile

15/06/2014 10:03
Bóg zapłać za wspólną modlitwę podczas nocy czuwania w intencji powołań. Z darem modlitwy x. Robert Smile

30/05/2014 09:19
Dziewięć dni przed zesłaniem, prośmy Ducha Bożego, o Jego dary, moc i światło na każdy dzień! Smile

16/05/2014 10:48
Trwa Tydzień Modlitw Powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego (11-17.05.2014). Prosimy Was o dar modlitwy za nas - powołanych i za młodych stających przed wyborem drogi życiowej. Wink