Portal Duszpasterstwa Powołań OO. Bernardynów
Licznik
Do dni skupienia

w klasztorze w Leżajsku
Ankieta
Jakie odkrywasz (bądź już realizujesz) swoje życiowe powołanie?

W małżeństwie/rodzinie

W życiu zakonnym

w życiu zakonnym i kapłańskim

w życiu kapłańskim

W stanie wolnym

Jeszcze nie wiem

Święto Jezusa Chrystusa - Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Kościół o powołaniach
Po uroczystośći Zesłania Ducha Świętego, obchodzimy w Kościele święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w tym roku (12 czerwca) jest obchodzone po raz drugi. W związku z obchodzonym Świętem polecamy treści na temat kapłaństwa. Kim jest ksiądz? Jak postrzegasz kapłana? Na te i inne zapytania, wątpliwości... o kapłaństwie podjął się głębszej analizy i refleksji ks. Edward Czaja SJ, w kilku audycjach w Radiu Watykańskim. pod znamiennycm tytułem „Prawda o księżach”. W jednej z jego wypowiedzi czytamy: Kapłaństwo to nie wąska specjalizacja duchowa, jakieś tam jednokierunkowe działanie i myślenie i jak niektórzy powiadają, wpatrywanie się w niebo z uszami zamkniętymi na świat, w którym kapłan żyje.
Więcej możesz przyczytać w załaczniku Newsa.
Jubileusz 25-lecia kapłaństwa
Wiadomości zakonne
W poniedziałek - 09.06.2014, w święto NMP Matki Kościoła, obchodziliśmy w Sanktuarium kalwaryjskim Jubileusz 25-lecia Święceń Kapłańskich. Nasi Czcigodni Jubilaci to: O. Ernest Paradysz, O. Ferdynand Piś i O. Gustaw Lewandowski. W tym dniu Wspólnota klasztoru kalwaryjskiego, WSD OO. Bernardynów oraz wszyscy przybyli goście na czele z O. Prowincjałem Jarosławem Kanią i Zarządem Prowincji zgromadzili się przy ołtarzu wokół Jubilatów, by w czasie Mszy św. o godz. 12.00 dziękować Bogu za 25 lat ich kapłańskiej posługi.
Więcej o naszej uroczystości zakonej znajdziesz na www.kalwaria.eu
Kim jest Duch Święty?
Teksty dla ducha
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest dla nas zaproszeniem, byśmy otwarli się na Jego obecność i Jego DARY w naszym życiu. Wielu chrześcijan, choć wierzy w Trójcę Świętą, to jednak nie wiele wie na temat Trzeciej Osoby Boskiej, a przecież Duch Święty jest Bogiem, który jest ciągle przy nas i w nas - jesteśmy świątyniami Ducha Świętego (przypomniał św. Paweł Apostoł). Duch Święty jest Ożywicielem, Dawcą Światła, Odnowicielem. Uświęcicielem, Obrońcą, Miłością Ojcowską, Miłością Synowską, Orędownikiem, Tym, który jednoczy, Duszą, Darem Ojca i Syna.
Zapraszamy do lektury tekstu autorstwa o. Charlesa Massabki, pt. "Kim jest Duch Święty?", który znajdziecie w "tekstach dla ducha".
35. rocznica I Pielgrzymki św. Jana Pawła II do Kalwarii
Images: JanPawel-II-1979-2009.jpgW dniu 7 czerwca mija 35 rocznica I Pielgrzymki Ojca Świętego św. Jana Pawła II do sanktuarium kalwaryjskiego. Jest to zarazem 35 rocznica ogłoszenia  przez Papieża świątyni kalwaryjskiej bazyliką mniejszą. Zapraszamy Cię na stronę naszego sanktuarium, gdzie możesz znaleźć więcej informacji o tej pamiętnej pielgrzymce. Polecamy Ci na portalu homilię  św. Jana Pawła II z tamtego spotkania, pt. Jan Paweł II (07. 06. 1979 r.).
7. Rocznica kanonizacji św. Szymona z Lipnicy
Szymon z Lipnicy
W dniu 3. czerwca nasza Prowincja zakonna z radością wraca do uroczystości sprzed siedmiu lat – kanonizacji naszego współbrata św. Szymona z Lipnicy, gdy w Rzymie Ojciec Święty Benedykt XVI wyniósł go na ołtarze.
Interesuje Cię postać i życie naszego Świętego, obszerne informacje możesz znaleźć w dziale jemu poświęconym na naszym portalu, pt. św. Szymon z Lipnicy. Wyjątkowy kult św. Szymona jest kultywowany w naszym krakowskim kościele przy Wawelu, ul. Bernardyńska 2., w którym jest pochowane jego ciało. Ponawiamy zaproszenie na tzw. Czwartki z Szymonem. Szczegółowy program znajdziesz w załączniku 'Czytaj więcej'.
Uroczystości 600-lecia urodzin św. Jana z Dukli
Images: Jan.jpgW sobotę, 31 maja 2014 r., odbyły się w Dukli główne uroczystości z okazji 600-lecia urodzin św. Jana z Dukli, brata mniejszego, bernardyna. O godz. 11.00 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył abp Józef Michalik, metropolita przemyski. Kazanie wygłosił abp Mieczysław Mokrzycki ze Lwowa. - Przybyliśmy do tego niewielkiego podkarpackiego miasta z różnych stron Polski i świata. Przybyliśmy na pogranicze łączące narody i kultury – tymi słowami rozpoczął swoją homilię biskup Lwowa. Choć brakuje danych biograficznych z dzieciństwa św. Jana z Dukli, to znany jest on jako „świadek i odkrywca duchowego bogactwa wiary” – kontynuował abp Mieczysław.
Więcej w załaczniku Newsa
Wzywajmy Ducha Bożego!
Modlitwy
Od piątku (10.05) rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Ducha Świętego, czyli dziewięciodniowe nabożeństwo błagalne do Ducha Świętego, wzorowane jest na modlitewnym oczekiwaniu apostołów na zesłanie obiecanego Ducha Świętego (Dz 2,1-4). Nowennę tę można uczynić również w dowolnym czasie, np. przed podjęciem ważnej decyzji życiowej, przed rozpoczęciem studiów czy innym ważnym wydarzeniem życiowym. Polecamy Wam na naszym portalu propozycję takiej nowenny, abyście mieli możliwość w modlitewnym oczekiwaniu prosić Ducha Bożego o nowe wylanie i Jego dary... Nowenna do Ducha Świętego i specjalna modlitwa - Sekwencja do Ducha Świętego są zamieszczone w dziale „Modlitwy”.
Dobra myśl
Pragniemy oczyma duszy wpatrywać się w oczy miłosiernego Jezusa, aby w głębi Jego spojrzenia znaleźć oblicze własnego życia. (św. Jan Paweł II)
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Upload/Download
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27/06/2014 19:26
W dniu dzisiejszym maturzyści odebrali świadectwa dojrzałości, a dzieci i młodzież rozpoczęła upragniony czas wakacji. Życzymy Wam zasłużonego odpoczynku i miłych wakacji! Smile

19/06/2014 11:27
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki - Chrystus zapewnia nas, że sam siebie nam ofiaruje, abyśmy mieli życie dzięki Niemu Smile

15/06/2014 10:03
Bóg zapłać za wspólną modlitwę podczas nocy czuwania w intencji powołań. Z darem modlitwy x. Robert Smile

30/05/2014 09:19
Dziewięć dni przed zesłaniem, prośmy Ducha Bożego, o Jego dary, moc i światło na każdy dzień! Smile

16/05/2014 10:48
Trwa Tydzień Modlitw Powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego (11-17.05.2014). Prosimy Was o dar modlitwy za nas - powołanych i za młodych stających przed wyborem drogi życiowej. Wink