Portal Duszpasterstwa Powołań OO. Bernardynów
Licznik
Do dni skupienia

w klasztorze w Leżajsku
Ankieta
Jakie odkrywasz (bądź już realizujesz) swoje życiowe powołanie?

W małżeństwie/rodzinie

W życiu zakonnym

w życiu zakonnym i kapłańskim

w życiu kapłańskim

W stanie wolnym

Jeszcze nie wiem

Dzień Ojca
Czytelnia ogólna
W dniu 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. W różnych krajach świata odbywa się on w różnych terminach, ale w Polsce przyjęto właśnie ten dzień. Po raz pierwszy w naszej ojczyźnie Dzień Ojca obchodzony był w 1965 r. Jest to święto będące wyrazem szacunku dla ojców. Ten dzień przeżywany jest zazwyczaj nieco mniej świątecznie, niż Dzień Matki. Dlatego warto, abyśmy pamiętali o naszych drogich Ojcach, wyrażając wdzięczność za wszelkie dobro, jakiego doznaliśmy i otrzymujemy od nich. Przy okazji tego święta, polecamy artykuł ks. Marka Dziewieckiego, zatytułowany: Mężczyzna i kryteria dojrzałości. Mamy nadzieję, że podjęta dogłębna analiza i spojrzenie ks. Marka w tym temacie, posłużą nam w prawidłowym i rzeczywistym patrzeniu na obecność i rolę mężczyzn w życiu… Dziękujemy autorowi za udostępnienie tego tekstu.
Zakończono rok akademiciki w WSD
Wieści z seminarium
Dnia 19 czerwca br. w naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Kalwarii zakończył sie rok akademicki 2013/2014. Porannej dziękczynnej Eucharystii w seminaryjnej kaplicy przewodniczył nasz benardyński prowincjał o. Jarosław Kania w koncelebrze ojców wychowawców i profesorów. Wśród koncelebrujących byli nasi nowi kapłani: O. Augustyn, O. Anastazy, O. Bartosz i O. Sancjusz, wyświęceni w sobotę (14.06) w bazylice kalwaryjskiej. Na zakończenie Eucharystii neoprezbiterzy udzieli wszystkim specjalnego błogosławieństwa.
Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej
Images: eucharystia-papiez.jpgUroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – jeden dzień w roku, kiedy idąc z Najświętszym Sakramentem, możemy zamanifestować na ulicach miast, wsi swoją wiarę w rzeczywistą obecność Pana, który dla nas jest Drogą, Prawdą, Życiem. Za poetą Karpińskim będziemy śpiewać: „Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba, pod przymiotami ukryty chleba. Zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się dzieciom Jego powodzi…”. Polecamy Ci, dla głębszego przeżycia uroczystości Bożego Ciała, rozważanie św. Franciszka z Asyżu, mówiące o szacunku i czci wobec Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, o przeżywaniu Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu, zatytułowane Ciało Pańskie. Tekst znajdziesz w dziale „Napomnienia”.
XI Ogólnopolskie Nocne Czuwanie w Kalwarii Zebrzydowskiej w intencji powołań i powołanych
Kalwaria Zebrzydowska
„Powołania – świadectwa prawdy”, pod tym hasłem, w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, z soboty na niedzielę (14/15.06.2014 r.) odbyło się 11-ste już Ogólnopolskie Nocne Czuwanie modlitewne w intencji powołań i powołanych. W tym roku czuwaniu przewodniczył ks. bp Marek Solarczyk, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Powołań, który o północy sprawował Eucharystię i wygłosił homilię. W spotkaniu wzięło udział kilkaset osób z całej Polski. Uczestniczyły w nim osoby różnych stanów: przedstawiciele kilkudziesięciu zgromadzeń żeńskich i męskich, stowarzyszeń życia konsekrowanego, seminariów duchownych oraz osoby świeckie z całej Polski. Tradycyjnie intencją przewodnią modlitwy było: dziękczynienie za dar wszystkich powołanych w Kościele i modlitwa błagalna o nowe powołania do kapłaństwa, życia konsekrowanego oraz małżeństwa. Uczestnicy tegorocznego czuwania potwierdzili sens kontynuowania na Kalwarii takiej inicjatywy spotkań i modlitwy, by umacniać osobiste powołanie i wspierać duchowo młodzież przed wyborem drogi życiowej.
o. Zefiryn Mazur OFM
Święcenia kapłańskie A.D. 2014
Wieści z seminarium
W dniu 14 czerwca br. w bazylice OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, odbyły się święcenia prezbiteratu. Eucharystii o godz. 1500 przewodniczył J.E. O. bp Damian Muskus – biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej, który udzielił święceń kapłańskich czterem naszym Braciom Diakonom: Anastazemu Popiel, Augustynowi Bielak, Barotsowi Stankiewicz i Sancjuszowi Swat.
Uniwersalny Święty: Antoni z Padwy
Czytelnia franciszkańska
W dniu 13 czerwca obchodzimy święto św. Antoniego Padewskiego, duchowego syna św. Franciszka z Asyżu. Jest on uznawany za jednego z najbardziej znanych świętych nie tylko w Kościele katolickim, ale i w całym świecie. Przy okazji tego święta, zapraszamy do refleksji nad tekstem autorstwa św. Antoniego z Padwy, znanego kaznodziei średniowiecznego pt. Pójdź za mną!". Zaprezentowany materiał znajdziesz w dziale „Czytelnia franciszkańska”.
Polecamy także stronę naszego sanktuarium  św. Antoniego Padewskiego w Radecznicy, gdzie przed 350-iu laty ten Święty się objawił.
Wspomnienie bł. Anastazego Pankiewicza
Czytelnia franciszkańska

Nasza zakonna Prowincja w dniu 12.06 obchodzi wspomnienie bł. Anastazego Jakuba Pankiewicza (1881-1941). Bł. o. Anastazy jest jednym ze 108 polskich męczenników II wojny światowej, których beatyfikował bł. Jan Paweł II w Warszawie, w 1999 roku. Więcej informacji o naszym heroicznym współbracie, który zginął w hitlerowskim obozie koncentracyjnym. Założył Liceum męskie w Łodzi, do obecnego czasu istniejące i działające w budynku klaszotru. Bł O. Anastazy Pankiewicz oprócz tego, że prowadził działalność duszpasterską i oświatowo-wychowawczą, był również założycielem sióstr Antonianek od Chrystusa Króla. Więcej możesz o naszym Bł. Współbracie, Jego życiu i posłudze duszpasterskiej oraz Jego dziełach znaleźć na: www.pankiewicz.edu.pl.

Dobra myśl
Pragniemy oczyma duszy wpatrywać się w oczy miłosiernego Jezusa, aby w głębi Jego spojrzenia znaleźć oblicze własnego życia. (św. Jan Paweł II)
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Upload/Download
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27/06/2014 19:26
W dniu dzisiejszym maturzyści odebrali świadectwa dojrzałości, a dzieci i młodzież rozpoczęła upragniony czas wakacji. Życzymy Wam zasłużonego odpoczynku i miłych wakacji! Smile

19/06/2014 11:27
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki - Chrystus zapewnia nas, że sam siebie nam ofiaruje, abyśmy mieli życie dzięki Niemu Smile

15/06/2014 10:03
Bóg zapłać za wspólną modlitwę podczas nocy czuwania w intencji powołań. Z darem modlitwy x. Robert Smile

30/05/2014 09:19
Dziewięć dni przed zesłaniem, prośmy Ducha Bożego, o Jego dary, moc i światło na każdy dzień! Smile

16/05/2014 10:48
Trwa Tydzień Modlitw Powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego (11-17.05.2014). Prosimy Was o dar modlitwy za nas - powołanych i za młodych stających przed wyborem drogi życiowej. Wink