Portal Duszpasterstwa Powołań OO. Bernardynów
Licznik
Do dni skupienia i czuwania

w int. powołań w klasztorze w Leżajsku
Ankieta
Jakie odkrywasz (bądź już realizujesz) swoje życiowe powołanie?

W małżeństwie/rodzinie

W życiu zakonnym

w życiu zakonnym i kapłańskim

w życiu kapłańskim

W stanie wolnym

Jeszcze nie wiem

Święcenia diakonatu
Wiadomości zakonneDnia 9 marca br. w bazylice OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, odbyły się święcenia diakonatu. Eucharystii o godzinie 10.00 przewodniczy J.E. o. bp. Damian Muskus OFM, podczas której udzielił święceń diakonatu naszym czterem Braciom: Bartoszowi Stankiewiczowi, Anastazemu Popielowi, Augustynowi Bielakowi i Cyrylowi Topolewskiemu. W uroczystości wzięli udział: o. Jarosław Kania - nasz bernadyński prowincjał, o. Dobrosław Kopysteryński - prowicjał prowincji św. Michała Archanioła na Ukrainie, kapłani zakonni i diecezjalni. W bazylice zgormadziły się także rodziny, przyjaciele i znajomi nowowyświęconych Braci. Naszym nowym Braciom diakonom życzymy błogosławieństwa Bożego w dalszej drodze do kapłaństwa i życzliwości od ludzi do których będą posłani.
Ojciec Święty Benedykt XVI na emeryturze
Images: BenedkyktXVI.jpgZ dniem 28 lutego br. o godz. 2000 dobiegł końca pontyfikat Ojca Świętego Benedykta XVI. Ojciec Święty zakończył swą Piotrową posługę, jak zapowiedział 11 lutego na spotkaniu z Kardynałami. Od popołudnia 28 lutego przebywa w Castelgandolfo. Przed odlotem z Watykanu Papież przesłał też ostatnie przesłanie za pośrednictwem Twittera. „Dziękuję za waszą miłość i wasze wsparcie - napisał. Obyście, stawiając Chrystusa w centrum waszego życia, mogli zawsze doświadczać radości!” – napisał Benedykt XVI.
Więcej czytaj w załączniku Newsa.
Kongregacja ds. powołań w Licheniu
Kościół o powołaniach
W dniach 22-24 lutego 2013 r. w Licheniu Starym – w sanktuarium Maryjnym Księży Marianów, obyła się Ogólnopolska Kongregacja Odpowiedzialnych za Duszpasterstwo Powołań. Było to spotkanie odpowiedzialnych za Duszpasterstwo Powołań w Polsce o charakterze refleksyjno-modlitewnym. Odpowiedzialnym za organizację spotkania był ks. bp Marek Solarczyk - delegat z ramienia Episkopatu Polski ds. powołań. Tematem wiodącym Kongregacji był temat: Przypatrzcie się powołaniu waszemu.
Więcej w załączniku Newsa
Posługi lektora i akolity w Kalwarii i Asyżu
Wiadomości zakonne
Dnia 14 lutego br. na porannej Mszy św. w naszej seminaryjnej kaplicy, sprawowanej przez naszego bernardyńskiego prowincjała o. Jarosława Kanię, odbyło się przyjęcie posług lektora i akolity. Nowymi lektorami zostało pięciu braci z trzeciego kursu: Bonawentura, Martynian, Kornel, Beniamin i Bonawentura, a akolitami sześciu braci z czwartego kursu: Wenanty, Rostysław, Mateusz, Stefan, Bogdan i Jan. Dwóch naszych braci Sewerian i Cyryl, którzy odbywają swoją formację zakonną i intelektualną w Asyżu, posługę lektora przyjęli 19 lutego. Polecamy Waszym modlitwom naszych nowych lekotów i akolitów.
Dzień życia konsekrowanego
Kościół o powołaniach
Od szesnastu lat, w całym Kościele, 2. lutego – w święto Ofiarowania Pańskiego, obchodzony jest uroczyście Dzień życia konsekrowanego. Z tej racji, Polscy Kardynałowie i Biskupi, wystosowali List Pasterski, zatytułowany: „Ku pełni życia w Chrystusie”. Napisali m.in.: Kochani Bracia i Siostry! Przeżywamy dziś święto Ofiarowania Pańskiego. Jak co roku uczestniczymy we Mszy świętej, a po jej zakończeniu zanosimy do naszych domów poświęcone świece - gromnice, troskliwie osłaniając przed wiatrem ich żywy płomień. Ten płomień, osłonięty naszymi dłońmi, może być również wymownym symbolem życia konsekrowanego w Kościele i troski, jaką otaczamy, szczególnie w modlitwie, osoby żyjące w duchu rad ewangelicznych, czyli siostry zakonne, czynne i klauzurowe, mnichów, zakonników, a także wszystkie osoby służące Panu Bogu w instytutach świeckich oraz w indywidualnych formach życia konsekrowanego, czyli dziewice, wdowy i pustelników. Cały List Pasterski na Dzień Życia Konsekrowanego (2013), znajduje się w dziale „Kościół o powołaniach”. Czytaj wybrane fragmenty w załączniku Newsa.
Dni Wspólnoty LSO
Służba Liturgiczna
W dniach 25-27.01.2013 Sanktuarium kalwaryjskie gościło ponad 200 osobową grupę ministrantów z naszych bernardyńskich klasztorów. Na kalwaryjskim Wzgórzu przeżywali oni Dni Wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza. Warto zaznaczyć, że swoją obecnością zaszczycił Wspólnotę Minister Prowincjalny - O. Jarosław Kania, który modlił się w jej intencji podczas Mszy św. w sobotę o godz. 7.00 i w niedzielę o godz. 11.00.
za: www.kalwaria.eu
Foto z rekolekcji w Zakopanem
Zdjęcia i grafikiRekolekcje o rozeznanie drogi życiowej w Zakopanem w sierpniu 2012 r. dawno minęły, ale został po nich ślad... na foto. Niektórzy uczestnicy rekolekcji udostępnili ciekawe ujęcia z tamtych dni. Zapraszamy Cię do naszej portalowej Galerii, gdzie znajdziesz zamieszczone zdjęcia pt.: Rekolekcje o rozeznanie drogi życiowej w Zakopanem - A.D. 2012. Wyrażamy wdzięczność Damianowi Kuźniarowi i Rafałowi Buciorowi, za udostępnienie zdjęć.
Dobra myśl
Mądrość to pierwszy z darów Ducha Świętego. Pozwala nam on patrzeć na świat tak jak Bóg i żyć zgodnie z Jego wolą. Duch Święty czyni chrześcijanina mądrym. Nie oznacza to jednak, aby miał on odpowiedź na wszystko, że wszystko już wie, ale w tym sensie, że wie o Bogu, że jego serce i życie mają smak i zapach Boga. Jakże to ważne, żeby w naszych wspólnotach byli tacy chrześcijanie. Wszystko w nich mówi o Bogu i staje się pięknym i żywym znakiem Jego obecności i miłości. (Ojciec Święty Franciszek, Audiencja ogólna. 9.04.2014)
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Upload/Download
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

16/04/2014 10:51
Pokój i dobro! Drodzy! Rozpoczął się Wielki Tydzień. W sanktuarium Kalwaryjskim od Niedzieli Palmowej co roku odbywa się wyjątkowo. Więcej zobaczcie na stronie sanktuarium. Wink

03/04/2014 23:27
Szczęść Boże. Kiedy będzie miała miejsce Procesja Drogi Krzyżowej w Kalwarii Zebrzydowskiej? Uczynię wszystko, by wziąć udział, a gdybym jednak nie dał rady, deklaruję więź duchową i modlitewną.

06/03/2014 00:46
Rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Życzę Wam osobistych, bliskich spotkań z Panem na modlitwie, Eucharystii, w relacjach w bliźnimi, w czynieniu dobra... Wink

13/09/2013 17:49
Świetna strona, fajnie wszystko wykonane Smile Pozdrawiam

24/08/2013 23:00
Pokój i dobro! Smile Witam Cię Bracie w Chrystusie! Tak, jest możliwość rozmowy z kimś z nas. Weź telefon z adresu tej strony lub wcześniej napisz do nas. Wink