Portal Duszpasterstwa Powołań OO. Bernardynów
Licznik
Do dni skupienia

w klasztorze w Leżajsku
Ankieta
Jakie odkrywasz (bądź już realizujesz) swoje życiowe powołanie?

W małżeństwie/rodzinie

W życiu zakonnym

w życiu zakonnym i kapłańskim

w życiu kapłańskim

W stanie wolnym

Jeszcze nie wiem

X Jubileuszowe Czuwanie w Kalwarii Zebrzydowskiej
Kalwaria Zebrzydowska
Z soboty na niedzielę (8/9 czerwca 2013 r.) w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się już X Jubileuszowe Ogólnopolskie Nocne Czuwanie modlitewne w intencji powołań i powołanych. Czuwanie rozpoczęło się Nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa i zawierzeniem Bogu wszystkich powołań i powołanych. Następnie sprawowana była uroczysta Eucharystia, koncelebrowana pod przewodnictwem ordynariusza diecezji świdnickiej J.E. Biskupa Ignacego Deca, który do zgromadzonych wiernych skierował okolicznościowe kazanie na temat powszechnego powołania każdego człowieka. Biskup również uczestniczył w dalszej części czuwania.
Całość relacji i foto ze spotkania w załączniku Newsa
Ogólnoświatowa Adoracja Pana
Images: Adoracja_Franciszek.jpgNa dzisiejszą niedzielę 02.06.2013 wyznaczono Ogólnoświatową Adorację Najświętszego Sakramentu w łączności z Ojcem Świętym  Franciszkiem. Godzina Adoracji eucharystycznej w łączności z Papieżem Franciszkiem zaplanowana jest na godzinę 17.00. Tego dnia na całym świecie, w tej samej godzinie, chrześcijanie połączą się we wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. we wszystkich katedrach świata, w Diecezjach Polski – we wszystkich kościołach, odbędzie się w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. I my – Portalowicze – łączmy się z Ojcem Świętym o godz. 17.00 na uwielbieniu Pana przed Najświętszym Sakramentem.
Zobacz więcej w załączniku Newsa
Nowy Generał OFM
news: Nowy-general-OFM-2013.jpgW dniu 22.05.2013 nowym Ministrem Generalnym Zakonu Braci Mniejszych (OFM) wybrany został Fr. Michael Perry. Fr. Michael, który pełnił funkcję Wikariusza Generalnego OFM, zastąpił Fr. José Rodríguez'a Carballo, mianowanego przez Ojcca świętego Franciszka  sekretarzem Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.
Święcenia biskupie nowego sekretarza Kongregacji
news: General-swiecony-biskupem.jpgW sobotę 18 maja kardynał Tarcisio Bertone SDB udzielił o. José Carballo sakry biskupiej w sanktuarium w Santiago de Compostella w Hiszpanii. Wspólkonsekratorami byli emerytowany ordynariusz sewilski kardynał Carlos Amigo Vallejo OFM oraz arcybiskup Santiago de Compostella Julian Barrio.
Czytaj więcej w załaczniku Newsa
Zmiany na portalu
Wiadomości ogólne
Drodzy! W ostatnim czasie nasza strona została poddana gruntownej modernizacji. Przede wszystkim duże zmiany nastąpiły na zewnętrznej stronie: zmieniona została szata graficzna, powstały i zostały odnowione działy (np. Multimedia), zmodernizowane zostało menu główne o moduł fleszowy. Poszczególne główne działy z całością zasobów można znaleźć pod nagłówkiem strony, pod nazwami: "Strona główna", "O nas", "Nasza duchowość", "Powołanie", "Wartościowe teksty" i "Służba liturgiczna". W niedługim czasie będziecie mogli nas znaleźć także na Facebooku, wchodząc z naszego portalu. Życzymy Wam miłego i owocnego pobytu na portalu!
Ankieta o nowej wersji portalu
Inne
W okresie od 1. grudnia 2012 r. do 13. maja 2013 r. na naszym Portalu Powołaniowym zamieszczona była ankieta zatytułowana: „Co uważasz za najważniejsze przy rozeznaniu drogi życiowej?” W portalowym sondażu wzięło udział 198 osób.
Czytaj więcej w załączniku Newesa.
Ministranci z Opatowia mistrzami!
news: Mistrz-Opatow2013.jpgChłopcy z Opatowia mistrzami! Pod przewodnictwem naszego współbrata o. Ezechiela Lasoty zdobyli tytuł na VIII Mistrzostwach Polski Piłce Halowej, które w roku odbyły sie w Radomiu w dniach 1-2 maja 2013 r. Turniej poprzedziła uroczysta Msza Święta katedrze radomskiej, której przewodniczył Biskup Henryk Tomasik.
Więcej w załączniku Newsa
Dobra myśl
Pragniemy oczyma duszy wpatrywać się w oczy miłosiernego Jezusa, aby w głębi Jego spojrzenia znaleźć oblicze własnego życia. (św. Jan Paweł II)
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Upload/Download
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27/06/2014 19:26
W dniu dzisiejszym maturzyści odebrali świadectwa dojrzałości, a dzieci i młodzież rozpoczęła upragniony czas wakacji. Życzymy Wam zasłużonego odpoczynku i miłych wakacji! Smile

19/06/2014 11:27
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki - Chrystus zapewnia nas, że sam siebie nam ofiaruje, abyśmy mieli życie dzięki Niemu Smile

15/06/2014 10:03
Bóg zapłać za wspólną modlitwę podczas nocy czuwania w intencji powołań. Z darem modlitwy x. Robert Smile

30/05/2014 09:19
Dziewięć dni przed zesłaniem, prośmy Ducha Bożego, o Jego dary, moc i światło na każdy dzień! Smile

16/05/2014 10:48
Trwa Tydzień Modlitw Powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego (11-17.05.2014). Prosimy Was o dar modlitwy za nas - powołanych i za młodych stających przed wyborem drogi życiowej. Wink