Portal Duszpasterstwa Powołań OO. Bernardynów
Licznik
Do dni skupienia

w klasztorze w Leżajsku
Ankieta
Jakie odkrywasz (bądź już realizujesz) swoje życiowe powołanie?

W małżeństwie/rodzinie

W życiu zakonnym

w życiu zakonnym i kapłańskim

w życiu kapłańskim

W stanie wolnym

Jeszcze nie wiem

Święcenia biskupie nowego sekretarza Kongregacji
news: General-swiecony-biskupem.jpgW sobotę 18 maja kardynał Tarcisio Bertone SDB udzielił o. José Carballo sakry biskupiej w sanktuarium w Santiago de Compostella w Hiszpanii. Wspólkonsekratorami byli emerytowany ordynariusz sewilski kardynał Carlos Amigo Vallejo OFM oraz arcybiskup Santiago de Compostella Julian Barrio.
Czytaj więcej w załaczniku Newsa
Zmiany na portalu
Wiadomości ogólne
Drodzy! W ostatnim czasie nasza strona została poddana gruntownej modernizacji. Przede wszystkim duże zmiany nastąpiły na zewnętrznej stronie: zmieniona została szata graficzna, powstały i zostały odnowione działy (np. Multimedia), zmodernizowane zostało menu główne o moduł fleszowy. Poszczególne główne działy z całością zasobów można znaleźć pod nagłówkiem strony, pod nazwami: "Strona główna", "O nas", "Nasza duchowość", "Powołanie", "Wartościowe teksty" i "Służba liturgiczna". W niedługim czasie będziecie mogli nas znaleźć także na Facebooku, wchodząc z naszego portalu. Życzymy Wam miłego i owocnego pobytu na portalu!
Ankieta o nowej wersji portalu
Inne
W okresie od 1. grudnia 2012 r. do 13. maja 2013 r. na naszym Portalu Powołaniowym zamieszczona była ankieta zatytułowana: „Co uważasz za najważniejsze przy rozeznaniu drogi życiowej?” W portalowym sondażu wzięło udział 198 osób.
Czytaj więcej w załączniku Newesa.
Ministranci z Opatowia mistrzami!
news: Mistrz-Opatow2013.jpgChłopcy z Opatowia mistrzami! Pod przewodnictwem naszego współbrata o. Ezechiela Lasoty zdobyli tytuł na VIII Mistrzostwach Polski Piłce Halowej, które w roku odbyły sie w Radomiu w dniach 1-2 maja 2013 r. Turniej poprzedziła uroczysta Msza Święta katedrze radomskiej, której przewodniczył Biskup Henryk Tomasik.
Więcej w załączniku Newsa
Pielgrzymka WSD do Pani Rzeszowa
Wieści z seminarium
Dnia 3 maja br. w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego z Kalwarii, pielgrzymowała do naszego bernardyńskiego sanktuarium poświęconemu Matce Bożej Rzeszowskiej w Rzeszowie. Nasza pielgrzymka odbyła się z okazji 500. rocznicy objawieniu się Jakubowi Ado  Matki Bożej w 1513 roku.
Więcej w załączniku Newsa.
II. Rocznica beatyfikacji bł. Jana Pawła II
Images: JanPawel_II.jpgW dniu 1. maja br. wspomnamy wyniesienie na Ołtarze - beatyfikację naszego Papieża - bł. Jana Pawła II. Sanktuarium Kalwaryjskie przygotowało specjalny program uroczystości rocznicowych. We czwartek 2. maja o godz. 20.00 zapraszamy na specjalny program: śpiew Litanii do Błogosławionego, odczytanie próśb i uczczenie relikwii Jana Pawła II, cząstka Różańca, Apel i zasłonięcie cudownego obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej.
za: www.kalwaria.eu
Franciszkańska majówka
Wiadomości zakonne
Dla niektórych już się rozpoczął „najdłuższy weekend” tego roku, dla innych – wkrótce. Tradycyjnie, 1 maja klerycy i junioryści pięciu seminariów franciszkańskich z Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Katowic spotkają się na „integracyjnej majówce”. W tym roku w Wyższym Seminarium Duchownym przy ul. Ojcowskiej w Krakowie. W program spotkania organizatorzy wpisali m.in. mszę św., nabożeństwo ku czci Matki Bożej, konkurs piosenki, rozgrywki sportowe (piłka nożna, siatkówka, szachy, strzelectwo, trójbój siłowy) oraz posiłek.
Więcej w załączniku Newsa.
Dobra myśl
Pragniemy oczyma duszy wpatrywać się w oczy miłosiernego Jezusa, aby w głębi Jego spojrzenia znaleźć oblicze własnego życia. (św. Jan Paweł II)
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Upload/Download
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27/06/2014 19:26
W dniu dzisiejszym maturzyści odebrali świadectwa dojrzałości, a dzieci i młodzież rozpoczęła upragniony czas wakacji. Życzymy Wam zasłużonego odpoczynku i miłych wakacji! Smile

19/06/2014 11:27
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki - Chrystus zapewnia nas, że sam siebie nam ofiaruje, abyśmy mieli życie dzięki Niemu Smile

15/06/2014 10:03
Bóg zapłać za wspólną modlitwę podczas nocy czuwania w intencji powołań. Z darem modlitwy x. Robert Smile

30/05/2014 09:19
Dziewięć dni przed zesłaniem, prośmy Ducha Bożego, o Jego dary, moc i światło na każdy dzień! Smile

16/05/2014 10:48
Trwa Tydzień Modlitw Powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego (11-17.05.2014). Prosimy Was o dar modlitwy za nas - powołanych i za młodych stających przed wyborem drogi życiowej. Wink