Portal Duszpasterstwa Powołań OO. Bernardynów
Licznik
Do dni skupienia

w klasztorze w Leżajsku
Ankieta
Jakie odkrywasz (bądź już realizujesz) swoje życiowe powołanie?

W małżeństwie/rodzinie

W życiu zakonnym

w życiu zakonnym i kapłańskim

w życiu kapłańskim

W stanie wolnym

Jeszcze nie wiem

Ankieta o nowej wersji portalu
Inne
W okresie od 1. grudnia 2012 r. do 13. maja 2013 r. na naszym Portalu Powołaniowym zamieszczona była ankieta zatytułowana: „Co uważasz za najważniejsze przy rozeznaniu drogi życiowej?” W portalowym sondażu wzięło udział 198 osób.
Czytaj więcej w załączniku Newesa.
Ministranci z Opatowia mistrzami!
news: Mistrz-Opatow2013.jpgChłopcy z Opatowia mistrzami! Pod przewodnictwem naszego współbrata o. Ezechiela Lasoty zdobyli tytuł na VIII Mistrzostwach Polski Piłce Halowej, które w roku odbyły sie w Radomiu w dniach 1-2 maja 2013 r. Turniej poprzedziła uroczysta Msza Święta katedrze radomskiej, której przewodniczył Biskup Henryk Tomasik.
Więcej w załączniku Newsa
Pielgrzymka WSD do Pani Rzeszowa
Wieści z seminarium
Dnia 3 maja br. w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego z Kalwarii, pielgrzymowała do naszego bernardyńskiego sanktuarium poświęconemu Matce Bożej Rzeszowskiej w Rzeszowie. Nasza pielgrzymka odbyła się z okazji 500. rocznicy objawieniu się Jakubowi Ado  Matki Bożej w 1513 roku.
Więcej w załączniku Newsa.
II. Rocznica beatyfikacji bł. Jana Pawła II
Images: JanPawel_II.jpgW dniu 1. maja br. wspomnamy wyniesienie na Ołtarze - beatyfikację naszego Papieża - bł. Jana Pawła II. Sanktuarium Kalwaryjskie przygotowało specjalny program uroczystości rocznicowych. We czwartek 2. maja o godz. 20.00 zapraszamy na specjalny program: śpiew Litanii do Błogosławionego, odczytanie próśb i uczczenie relikwii Jana Pawła II, cząstka Różańca, Apel i zasłonięcie cudownego obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej.
za: www.kalwaria.eu
Franciszkańska majówka
Wiadomości zakonne
Dla niektórych już się rozpoczął „najdłuższy weekend” tego roku, dla innych – wkrótce. Tradycyjnie, 1 maja klerycy i junioryści pięciu seminariów franciszkańskich z Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Katowic spotkają się na „integracyjnej majówce”. W tym roku w Wyższym Seminarium Duchownym przy ul. Ojcowskiej w Krakowie. W program spotkania organizatorzy wpisali m.in. mszę św., nabożeństwo ku czci Matki Bożej, konkurs piosenki, rozgrywki sportowe (piłka nożna, siatkówka, szachy, strzelectwo, trójbój siłowy) oraz posiłek.
Więcej w załączniku Newsa.
Pielgrzymka kleryków na Jasną Górę
Wieści z seminarium
Ponad 3 tys. kleryków z całej Polski przybyło na Jasną Górę. Modlitwie podczas pielgrzymki Wyższych Seminariów Duchownych przewodniczył kard. Mauro Piacenza, prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa. Rozważania głosił kaznodzieja Domu Papieskiego o. Raniero Cantalamessa OFM Cap. „Przybywam w imieniu Ojca Świętego, by docenić to, co dzieje się w Kościele w Polsce i w życiu seminarzystów, by umocnić ich w wierze i w powołaniu – powiedział kard. Piacenza. – Jest to wydarzenie naprawdę bardzo ważne, eklezjalne. Zobaczyć morze seminarzystów to jakby zobaczyć ocean nadziei i również żywotność narodu polskiego”.
Klerycy naszego Wyższego Seminarium Duchownego z Kalwarii Zebrzydowskiej również uczestniczyli w tej pielgrzymce.
Więcej znajdziesz w załączniku Newsa.
Odszedł do Pana O. Franciszek Szpilka
news: O_Franciszek-Szpilka.jpgPochwalony bądź, mój Panie, przez siostrę naszą Śmierć cielesną,
przed którą nikt z żyjących ujść nie może...
/św. Franciszek z Asyżu/
W dniu 7.04.2013 r., w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, odszedł do Pana nasz Współbrat O. Franciszek Szpilka. W środę 10 kwietnia 2013 o godz. 11.45 O. Metody Kornacki, współbrat i kolega kursowy z seminarium, wyprowadził ciało śp. O. Franciszka z kaplicy MB Bolesnej do bazyliki, gdzie odśpiewano Jutrznię (O. Czesław Gniecki). Po tej modlitwie uroczystą Eucharystię, w której wzięło udział ponad 60 kapłanów, poprowadził O. bp Damian Muskus. Słowo Boże wygłosił O. Melchior Cichy. Następnie ciało śp. O. Franciszka w procesji zostało przeniesione do naszego zakonnego grobowca w kaplicy św. Anny.
Czytaj więcej w załączniku Newsa
Dobra myśl
Tajemnica ludzkiego powołania, jest tajemnicą Bożego głosu do ludzkiego serca. (papież Benedykt XVI)
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Upload/Download
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27/06/2014 19:26
W dniu dzisiejszym maturzyści odebrali świadectwa dojrzałości, a dzieci i młodzież rozpoczęła upragniony czas wakacji. Życzymy Wam zasłużonego odpoczynku i miłych wakacji! Smile

19/06/2014 11:27
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki - Chrystus zapewnia nas, że sam siebie nam ofiaruje, abyśmy mieli życie dzięki Niemu Smile

15/06/2014 10:03
Bóg zapłać za wspólną modlitwę podczas nocy czuwania w intencji powołań. Z darem modlitwy x. Robert Smile

30/05/2014 09:19
Dziewięć dni przed zesłaniem, prośmy Ducha Bożego, o Jego dary, moc i światło na każdy dzień! Smile

16/05/2014 10:48
Trwa Tydzień Modlitw Powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego (11-17.05.2014). Prosimy Was o dar modlitwy za nas - powołanych i za młodych stających przed wyborem drogi życiowej. Wink