Portal Duszpasterstwa Powołań OO. Bernardynów
Licznik
Do dni skupienia

w klasztorze w Leżajsku
Ankieta
Jakie odkrywasz (bądź już realizujesz) swoje życiowe powołanie?

W małżeństwie/rodzinie

W życiu zakonnym

w życiu zakonnym i kapłańskim

w życiu kapłańskim

W stanie wolnym

Jeszcze nie wiem

Nowa strona Duszpasterstwa młodzieżowo-powołaniowego
Kościół o powołaniach
Witamy Cię na archiwalnej stronie internetowej Duszpasterstwa Powołań OO. Bernardynów. Od jesieni 2014 roku istnieje nowa strona Duszpasterstwo młodzieżowo-powołaniowe – oo. Bernardyni, na której znajdziesz aktualne sprawy, informacje związane z duszpasterstwem powołań, Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Więcej informacji znajdziesz na podanej powyżej stronie z podkreślonym drukiem.
Dzień skupienia
Wiadomości duszpasterstwa powołańZapraszamy młodych mężczyzn na dzień skupienia do naszego klasztoru w Piotrkowie Trybunalskim w dniach 12-13 grudnia.
Zapisy pod nr tel. 605 616 731 lub mailowo duszpaterstwo.bernardyni@gmail.com
Czego chce ode mnie Bóg?
Wiadomości duszpasterstwa powołańZapraszamy młodych mężczyzn na dni  skupienia do naszego seminarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, które odbędą się w dniach 7-9 listopada. Jeśli chcesz na chwilę zatrzymać się, pomyśleć o swoim życiu, poszukać jego głębszego sensu-przyjedź!
zgłoszenia pod nr tel. 605 616 731 lub mailowo: portal_powolanie@op.pl
o. Augustyn
Powołanie Aniołów i Archaniołów
Czytelnia ogólna
Wielokrotnie wydaje się nam, że tylko my, ludzie, tu na ziemi mamy swoje zadania, obowiązki, jakąś misję do spełnienia... Okazuje się, że także Istoty Duchowe mają konkretne zadania do spełnienia, wypełniają Bożą misję… W dniu 29 września w liturgii Kościoła obchodzimy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Natomiast 2 października przeżywamy wspomnienie naszych Aniołów Stróżów. Każdy z nich otrzymał od Stwórcy konkretne zadanie.  Zapraszamy do lektury o roli Aniołów i Archaniołów, które znajdziesz w artykułach: Imię anioł oznacza zadanie, nie zaś naturę i Nasi Aniołowie", umieszczone w dziale „Czytelnia ogólna”.
Bł. Władysław z Gielniowa
Czytelnia franciszkańska
Znamy wielu polskich świętych i błogosławionych, którzy przez swoje życie i działalność pozostawili nam Polakom bardzo wiele dobrych przykładów. M.in. przyczynili się do umocnienia wiary chrześcijańskiej, kształtowania patriotyzmu w naszym Narodzie. Taką postacią jest bł. Władysław z Gielniowa, zakonnik z naszej bernardyńskiej Prowincji. Jest patronem Warszawy i jednym z patronów Polski i Litwy. Mało kto z nas zna bliżej jego osobę i życie. Dlatego na naszym portalu pragniemy przybliżyć jego postać. Zapraszamy więc do lektury o jego życiu, duchowości oraz o kwestiach związanych z przygotowaniami z jego kanonizacją. Artykuły: Błogosławiony Władysław z Gielniowa – o. Kajetana Grudzińskiego OFM i Proces kanonizacji bł. Władysława z Gielniowa – o. dr hab. Wiesława Murawca OFM, promotora kanonizacji, znajdziesz w dziale „Czytelnia franciszkańska”.
Dni skupienia dla chłopców
Wiadomości duszpasterstwa powołań
Zapraszamy Cię Drogi Młody Człowieku na Dni skupienia w Leżajsku, które odbędą się w dniach od 24 do 26 października. Możesz  spotkać Jezusa: na modlitwie, Eucharystii, w Słowie Bożym, we wspólnocie zakonnej… Kilka dni możesz przeżyć w ciszy, na modlitwie! Spotkanie franciszkańskie odbędzie się w naszym klasztorze i sanktuarium Leżajskim. Jesteś zainteresowany postacią św. Franciszka z Asyżu, życiem zakonnym, umocnieniem wiary i masz wiele pytań wobec siebie, co robić dalej w przyszłości, przyjedź! Zgłoś swój udział. Jeszcze możesz się zapisać! Wszelkie informacje i kontakt znajdziesz tutaj.
Pierwsza profesja zakonna i rozpoczęcie nowicjatu
Wiadomości zakonne
W dniu Święta stygmatów św. Franciszka z Asyżu (17.09), w naszym leżajskim sanktuarium, odbyła się uroczystość pierwszej profesji zakonnej Braci Nowicjuszy. Podczas Eucharystii w bazylice, 4 braci naszej Prowincji i 1 brat z Prowincji Św. Michała Archanioła na Ukrainie, którzy odbyli roczny okres formacji w nowicjacie, złożyło na okres jednego roku śluby zakonne rad ewangelicznych (ubóstwa, posłuszeństwa i czystości). Aktu tego dokonali na ręce Prowincjała - o. Jarosława Kani. W tej podniosłej uroczystości wzięła udział rodzina Braci Profesów, zakonni współbracia, kapłani z rodzinnych parafii Neoprofesów i wierni.
Więcej o tych radosnych wydarzeniach w załączniku Newsa.
Dobra myśl
Pragniemy oczyma duszy wpatrywać się w oczy miłosiernego Jezusa, aby w głębi Jego spojrzenia znaleźć oblicze własnego życia. (św. Jan Paweł II)
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Upload/Download
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27/06/2014 19:26
W dniu dzisiejszym maturzyści odebrali świadectwa dojrzałości, a dzieci i młodzież rozpoczęła upragniony czas wakacji. Życzymy Wam zasłużonego odpoczynku i miłych wakacji! Smile

19/06/2014 11:27
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki - Chrystus zapewnia nas, że sam siebie nam ofiaruje, abyśmy mieli życie dzięki Niemu Smile

15/06/2014 10:03
Bóg zapłać za wspólną modlitwę podczas nocy czuwania w intencji powołań. Z darem modlitwy x. Robert Smile

30/05/2014 09:19
Dziewięć dni przed zesłaniem, prośmy Ducha Bożego, o Jego dary, moc i światło na każdy dzień! Smile

16/05/2014 10:48
Trwa Tydzień Modlitw Powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego (11-17.05.2014). Prosimy Was o dar modlitwy za nas - powołanych i za młodych stających przed wyborem drogi życiowej. Wink