Portal Duszpasterstwa Powołań OO. Bernardynów
Licznik
Do dni skupienia

w klasztorze w Leżajsku
Ankieta
Jakie odkrywasz (bądź już realizujesz) swoje życiowe powołanie?

W małżeństwie/rodzinie

W życiu zakonnym

w życiu zakonnym i kapłańskim

w życiu kapłańskim

W stanie wolnym

Jeszcze nie wiem

Dni skupienia dla chłopców
Wiadomości duszpasterstwa powołań
Zapraszamy Cię Drogi Młody Człowieku na Dni skupienia w Leżajaku, które odbędą się w dniach od 22 do 24 października. Możesz  spotkać Jezusa: na modlitwie, Eucharystii, w Słowie Bożym, we wspólnocie zakonnej… Kilka dni możesz przeżyć w ciszy, na modlitwie! Spotkanie franciszkańskie odbędzie się w naszym klasztorze i sanktuarium Leżajskim. Jesteś zainteresowany postacią św. Franciszka z Asyżu, życiem zakonnym, umocnieniem wiary i masz wiele pytań wobec siebie, co robić dalej w przyszłości, przyjedź! Zgłoś swój udział. Jeszcze możesz się zapisać! Wszelkie informacje i kontakt znajdziesz tutaj.
Pierwsza profesja zakonna i rozpoczęcie nowicjatu
Wiadomości zakonne
W dniu Święta stygmatów św. Franciszka z Asyżu (17.09), w naszym leżajskim sanktuarium, odbyła się uroczystość pierwszej profesji zakonnej Braci Nowicjuszy. Podczas Eucharystii w bazylice, 4 braci naszej Prowincji i 1 brat z Prowincji Św. Michała Archanioła na Ukrainie, którzy odbyli roczny okres formacji w nowicjacie, złożyło na okres jednego roku śluby zakonne rad ewangelicznych (ubóstwa, posłuszeństwa i czystości). Aktu tego dokonali na ręce Prowincjała - o. Jarosława Kani. W tej podniosłej uroczystości wzięła udział rodzina Braci Profesów, zakonni współbracia, kapłani z rodzinnych parafii Neoprofesów i wierni.
Więcej o tych radosnych wydarzeniach w załączniku Newsa.
Święto Stygmaów św. Franciszka
Czytelnia franciszkańska
17 września wspominamy dzień, w którym święty nasz Ojciec Franciszek otrzymał dar stygmatów. Od chwili swojego nawrócenia wielką czcią otaczał Chrystusa ukrzyżowanego. Aż do swojej śmierci zachęcał wszystkich słowem i czynem do tego nabożeństwa. W 1224 roku kiedy na górze la Verna zatopiony był w kontemplacji, Chrystus Pan w cudowny sposób na jego ciele wycisnął stygmaty swojej męki. Pamięć tego niezwykłego wydarzenia, potwierdzonego rzetelnymi dowodami, papież Benedykt XI pozwolił Zakonowi Braci Mniejszych obchodzić liturgicznie w tym właśnie dniu.
Zapraszamy do naszej czytelni franciszkańskiej i lektury tekstów autorstwa brata Tomasza z Celano i św. Bonawentury, mówiących o stygmatyzacji św. Franciszka.
Święcenia kapłańskie o. Natana
Wiadomości zakonne
Dzielimy się radosną wiadomością z naszej wspólnoty zakonnej. W dniu 30. sierpnia w naszym kościele w Alwerni został wyświęcony na kapłana diakon Natan Kwiatkowski, który od kilku miesięcy podejmuje w tamtejszej parafii posługę katechety oraz duszpasterza dzieci i młodzieży. Nazajutrz w niedzielę o. Natan sprawował Mszę św. Prymicyjną w swojej rodzinnej parafii w Bielsku-Białej. Życzymy mu obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na kapłańskiej drodze i polecamy Waszym modlitwom.
"Pierwsze kroki" kandydatów do zakonu
Wiadomości duszpasterstwa powołań
W dniach 25-29 sierpnia w naszym budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyłyby się Rekolekcje dla kandydatów do Zakonu Braci Mniejszych w naszej bernardyńskiej Prowincji zakonnej. Uczestnicy w tym czasie mieli możliwość, w atmosferze kalwaryjskiego sanktuarium, przemyśleć i zawierzyć swoją życiową decyzję Panu Bogu. Podczas rekolekcji kandydaci mieli spotkanie braterskie z o. Prowincjałem Jarosławem Kanią i złożyli dokumenty o przyjęcie do zakonu.
Więcej relacji w załączniku Newsa.
Święto Porcjunkuli
Wiadomości zakonne
W dniu 2. sierpnia nasza Rodzina Franciszkańska obchodzi święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. W tym dniu przypada rocznica zatwierdzenia odpustu zupełnego dla maleńkiej kapliczki ('porcjunkuli' – 'cząsteczki') pod Asyżem. Święto to związane jest z życiem św. Franciszka z Asyżu i jego duchowych synów. Biograf św. Franciszka, Tomasz z Celano, napisał: „W kościółku tym wziął początek Zakon Braci Mniejszych i tam, dzięki rosnącej liczbie braci, jakby na mocnym fundamencie wzniosła się ich szlachetna budowla.
czytaj więcej w załączniku Newsa.
Życie św. Jana z Dukli
Czytelnia franciszkańska
W dniu 08.07 w liturgii Kościoła przypada wspomnienie św. Jana z Dukli. Niemalże całe życie zakonne związał on z naszą bernardyńską prowincją, do której wstąpił, już jako zakonnik i kapłan z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Szersze i dokładniejsze informacje, związane z życiem, posługą duszpasterską i kultem św. Jana z Dukli, możesz odkrywać w tekstach współbrata o. Aleksandra Sitnika OFM: 1. Młodość św. Jana z Dukli, 2. Początki życia zakonnego św. Jana z Dukli, 3. Działalność św. Jana z Dukli u Bernardynów, 4. Duchowość św. Jana z Dukli. Są one zawarte w dziale „Czytelnia franciszkańska”. W tym roku obchodzimy 600-lecie urodzin naszego Świętego Współbrata. Więcej możesz przeczytać na stronie sanktuarium w Dukli.
Dobra myśl
Tajemnica ludzkiego powołania, jest tajemnicą Bożego głosu do ludzkiego serca. (papież Benedykt XVI)
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Upload/Download
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27/06/2014 19:26
W dniu dzisiejszym maturzyści odebrali świadectwa dojrzałości, a dzieci i młodzież rozpoczęła upragniony czas wakacji. Życzymy Wam zasłużonego odpoczynku i miłych wakacji! Smile

19/06/2014 11:27
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki - Chrystus zapewnia nas, że sam siebie nam ofiaruje, abyśmy mieli życie dzięki Niemu Smile

15/06/2014 10:03
Bóg zapłać za wspólną modlitwę podczas nocy czuwania w intencji powołań. Z darem modlitwy x. Robert Smile

30/05/2014 09:19
Dziewięć dni przed zesłaniem, prośmy Ducha Bożego, o Jego dary, moc i światło na każdy dzień! Smile

16/05/2014 10:48
Trwa Tydzień Modlitw Powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego (11-17.05.2014). Prosimy Was o dar modlitwy za nas - powołanych i za młodych stających przed wyborem drogi życiowej. Wink