Portal Duszpasterstwa Powołań OO. Bernardynów
Licznik
Do uroczystości

Zamartwychwstania Pańskiego
Ankieta
Jakie odkrywasz (bądź już realizujesz) swoje życiowe powołanie?

W małżeństwie/rodzinie

W życiu zakonnym

w życiu zakonnym i kapłańskim

w życiu kapłańskim

W stanie wolnym

Jeszcze nie wiem

Misteria Wielkiego Tygodnia na Kalwarii
Kalwaria Zebrzydowska
Niedzielą Palmową w Kościele katolickim rozpoczął się Wielki Tydzień, czyli czas bezpośrednio poprzedzający Święta Wielkanocne. Te dni w sposób wyjątkowy od wielu lat są przeżywane w naszym pasyjno-maryjnym sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjątkowość tych dni związana jest z odgrywanymi tutaj Misteriami, czyli Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Pana Jezusa. Misterium Męki Pańskiej rozpoczął się w Niedzielę Palmową od sceny „Wjazdu Pana Jezusa na osiołku do Jerozolimy" i „Wypędzenie przekupniów".
Więcej o tegorocznych Misteriach w Kalwarii Zebrzydowskiej zobacz na stronie sanktuarium Kalwaryjkiego.
Odnowienie ślubów zakonnych
Wiadomości zakonne
Dzień 16. kwietnia jest ważny dla Zakonu Braci Mniejszych. W tym to dniu 1209 roku św. Franciszek z Asyżu wraz z pierwszymi współbraćmi otrzymał od papieża Innocentego III ustne zatwierdzenie Reguły Zakonu (sposobu życia). Jest to również dzień powstania naszego Zakonu. W tym dniu pierwsi Bracia na czele ze swoim Ojcem ślubowali Bogu praktykowanie rad ewangelicznych: posłuszeństwa, ubóstwa i czystości. Z tej racji w dniu dzisiejszym Bracia tworzący obecnie Zakon odnawiają swoje śluby złożone Bogu. Prosimy Was o modlitwę do Pana, byśmy byli wierni złożonym ślubom i powołaniu zakonnemu.
Wielkopostna rewizja życia
Czytelnia ogólna
Przeżywamy okres Wielkiego Postu. Dla wielu z nas jest on czasem szczególnym. Włączamy się w wielkopostne nabożeństwa w kościele, tak mocno wkomponowane w naszą polską tradycję religijną, jak Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, Godzinki o Męce Pańskiej. Podejmujemy konkretne wyrzeczenia i postanowienia w naszej relacji do Pana Boga, bliźnich, samych siebie. Z tą myślą, pragniemy zaprosić Was do wielkopostnej rewizji życia i zaproponować interesujące artykuły ks. Marka Dziewieckiego, znanego duszpasterza młodzieży, autora wielu odkrywczych i poczytnych książek. Dodane teksty jego przemyśleń: „Pycha, czyli powtarzanie grzechu pierworodnego”, „Chciwość, czyli mieć zamiast kochać”, „Cynicy, czyli współcześni faryzeusze”, „Grzech: choroba duszy czy człowieka?”, „Ocena moralna czynów”, znajdziecie w dziale „Czytelnia ogólna”. Ks. Markowi dziękujemy za udostępnienie swoich przemyśleń.
Z Chrystusem w drogę...
Modlitwy
Okres Wielkiego Postu jest czasem rekolekcji, rewizji własnego życia..., a nade wszystko wejściem na drogę Jezusa. Pomagają nam w tym m.in. nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Ks. bp Jan Szkodoń, do jednego z rozważań Drogi Krzyżowej naszego współbrata o. Błażeja Budnika, napisał: Droga Krzyżowa napisana przez o. Błażeja Budnika z Krakowa pomoże na pewno iść po krwawych śladach Pana Jezusa wielu ludziom. Jest to tekst oryginalny. Przy każdej stacji możemy dziś odczytać na nowo miłość Chrystusa, swoją godność i swój grzech, współczesnego człowieka i współczesne problemy, swoje powołanie i swoje zadania apostolskie. Rozważania o. Błażeja, zatytułowane: Droga Krzyżowa dla młodzieży, Droga Krzyżowa, Droga Krzyżowa z rachunkiem sumienia, Droga Krzyżowa Miłości, znajdziesz w dziale „Modlitwy”. Serdecznie dziękujemy naszemu Autorowi za cenne refeleksje i modlitwy.
IX rocznica odejścia bł. Jana Pawła II
Images: JanPawel_II.jpgTegoroczna 9. rocznica śmierci Jana Pawła II, przypadająca 2 kwietnia, w tym roku zmieniła swój charakter. Z racji, że nasz Papież 1. maja 2011 r. został wyniesiony na ołtarze – beatyfikowany, a 27 kwietnia br. zostatnie kanonizowany. Dzień Jego odejścia stał się dniem radości, że mamy Go w Domu Ojca i oręduje za nami w niebie. Jednak zawsze pozostanie dla nas-Polaków pamiętny dzień 2 kwietnia 2005 r. i godzina 21.37, kiedy odszedł od nas Umiłowany Ojciec Święty Jan Paweł II. Przeżyliśmy wtedy swoiste „rekolekcje”. Jak wygląda nasze życie chrześcijańskie bez Papieża-Polaka? Na ile żyjemy odziedziczoną Jego spuścizną duchową, słowami, przykładem życia…?
Polecamy Ci również na stronę internetową - Centrum Jana Pawła II, o naszym przyszłym Świętym.
Wielkopostne wołanie w WSD
Wieści z seminarium
Czas Wielkiego Postu skłania nas do podejmowania różnych wyrzeczeń, refleksji, intensywnej modlitwy... Nasza wspólnota seminaryjna podejmuje w tym okresie szczególne wołanie do Pana. Każdy z braci codziennie włącza się w rozważanie i „dziesiątek” modlitewny tajemnicy różańcowej. Codzienną przewodnią intencją jest modlitwa o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za konkretnego współbrata ze wspólnoty. Natomiast w dniach 28-30 marca w Seminarium, był czasem czterdziesto-godzinnej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Wierzymy, że Pan spojrzy na dar naszego wołania...
Piosenki "Seven sounds" w pobieralni
Nowy plik
W naszej portalowej pobieralni zostały udostępnione dwie piosenki autorstwa naszego współbrata o. Rolanda Pancerza OFM, pt.:Czas jedności i Na zawsze z Tobą. Piosenki nagrane i wydane zostały przed kilku laty na płycie przez zespół Seven sounds, czyli o. Rolanda Pancerza OFM z Kalwarii Zebrzydowskiej, przy współudziale przyjaciół naszego sanktuarium Kalwaryjskiego. W tym miejscu serdecznie dziękujemy o. Rolandowi za udostępnienie tych wspaniałych w treść i wykonanie, utworów muzycznych.
Dobra myśl
Mądrość to pierwszy z darów Ducha Świętego. Pozwala nam on patrzeć na świat tak jak Bóg i żyć zgodnie z Jego wolą. Duch Święty czyni chrześcijanina mądrym. Nie oznacza to jednak, aby miał on odpowiedź na wszystko, że wszystko już wie, ale w tym sensie, że wie o Bogu, że jego serce i życie mają smak i zapach Boga. Jakże to ważne, żeby w naszych wspólnotach byli tacy chrześcijanie. Wszystko w nich mówi o Bogu i staje się pięknym i żywym znakiem Jego obecności i miłości. (Ojciec Święty Franciszek, Audiencja ogólna. 9.04.2014)
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Upload/Download
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

16/04/2014 10:51
Pokój i dobro! Drodzy! Rozpoczął się Wielki Tydzień. W sanktuarium Kalwaryjskim od Niedzieli Palmowej co roku odbywa się wyjątkowo. Więcej zobaczcie na stronie sanktuarium. Wink

03/04/2014 23:27
Szczęść Boże. Kiedy będzie miała miejsce Procesja Drogi Krzyżowej w Kalwarii Zebrzydowskiej? Uczynię wszystko, by wziąć udział, a gdybym jednak nie dał rady, deklaruję więź duchową i modlitewną.

06/03/2014 00:46
Rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Życzę Wam osobistych, bliskich spotkań z Panem na modlitwie, Eucharystii, w relacjach w bliźnimi, w czynieniu dobra... Wink

13/09/2013 17:49
Świetna strona, fajnie wszystko wykonane Smile Pozdrawiam

24/08/2013 23:00
Pokój i dobro! Smile Witam Cię Bracie w Chrystusie! Tak, jest możliwość rozmowy z kimś z nas. Weź telefon z adresu tej strony lub wcześniej napisz do nas. Wink