Portal Duszpasterstwa Powołań OO. Bernardynów
Licznik
Do dni skupienia

w klasztorze w Leżajsku
Losowa Fotka
Ankieta
Jakie odkrywasz (bądź już realizujesz) swoje życiowe powołanie?

W małżeństwie/rodzinie

W życiu zakonnym

w życiu zakonnym i kapłańskim

w życiu kapłańskim

W stanie wolnym

Jeszcze nie wiem

"Pierwsze kroki" kandydatów do zakonu
Wiadomości duszpasterstwa powołań
W dniach 25-29 sierpnia w naszym budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyłyby się Rekolekcje dla kandydatów do Zakonu Braci Mniejszych w naszej bernardyńskiej Prowincji zakonnej. Uczestnicy w tym czasie mieli możliwość, w atmosferze kalwaryjskiego sanktuarium, przemyśleć i zawierzyć swoją życiową decyzję Panu Bogu. Podczas rekolekcji kandydaci mieli spotkanie braterskie z o. Prowincjałem Jarosławem Kanią i złożyli dokumenty o przyjęcie do zakonu.
Więcej relacji w załączniku Newsa.
Święto Porcjunkuli
Wiadomości zakonne
W dniu 2. sierpnia nasza Rodzina Franciszkańska obchodzi święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. W tym dniu przypada rocznica zatwierdzenia odpustu zupełnego dla maleńkiej kapliczki ('porcjunkuli' – 'cząsteczki') pod Asyżem. Święto to związane jest z życiem św. Franciszka z Asyżu i jego duchowych synów. Biograf św. Franciszka, Tomasz z Celano, napisał: „W kościółku tym wziął początek Zakon Braci Mniejszych i tam, dzięki rosnącej liczbie braci, jakby na mocnym fundamencie wzniosła się ich szlachetna budowla.
czytaj więcej w załączniku Newsa.
Życie św. Jana z Dukli
Czytelnia franciszkańska
W dniu 08.07 w liturgii Kościoła przypada wspomnienie św. Jana z Dukli. Niemalże całe życie zakonne związał on z naszą bernardyńską prowincją, do której wstąpił, już jako zakonnik i kapłan z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Szersze i dokładniejsze informacje, związane z życiem, posługą duszpasterską i kultem św. Jana z Dukli, możesz odkrywać w tekstach współbrata o. Aleksandra Sitnika OFM: 1. Młodość św. Jana z Dukli, 2. Początki życia zakonnego św. Jana z Dukli, 3. Działalność św. Jana z Dukli u Bernardynów, 4. Duchowość św. Jana z Dukli. Są one zawarte w dziale „Czytelnia franciszkańska”. W tym roku obchodzimy 600-lecie urodzin naszego Świętego Współbrata. Więcej możesz przeczytać na stronie sanktuarium w Dukli.
Rekolekcje dla kandydatów
Wieści z seminarium
W dniach 1-5 lipca odbyły się Rekolekcje dla kandydatów do Zakonu Braci Mniejszych w naszej bernardyńskiej Prowincji zakonnej. Odbywały się one w budynku naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Uczestnicy w tym czasie mieli możliwość, w atmosferze kalwaryjskiego sanktuarium, przemyśleć i zawierzyć swoją życiową decyzję Panu Bogu.
Serce Jezusa w życiu świętych franciszkańskich
Czytelnia franciszkańska
Miesiąc czerwiec, jest poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa. W tym roku w dniu 27. czerwca w Kościele obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tych racji pragniemy zaprezentować i przypomnieć postaci świętych i błogosławionych franciszkańskich, którzy w swojej duchowości pielęgnowali kult do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Biografie Świętych i Błogosławionych franciszkańskich oraz ich krótkie duchowe przemyślenia, związane z kultem do Serca Pana Jezusa, będą pomocą w pogłębieniu zażyłości i miłości wobec Pana i w odkrywaniu osobistego powołania. Osoby: "Św. Maksymilian Maria Kolbe (1894–1941)"; "Bł. Honorat Koźmiński (1829–1916)"; "Bł. Aniela Salawa (1881–1922)"; "Bł. Ludgarda z Wittichen (1291–1348)"; "Bł. Aniela z Foligno (ok. 1249–1309)"; "Św. Bonawentura (ok. 1217–1274)", znajdziecie w dziale „Czytelnia franciszkańska”. Rozważania zostały zaczerpnięte z książki „Powołani…”, pod redakcją Sióstr Sercanek z Krakowa.
Dzień Ojca
Czytelnia ogólna
W dniu 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. W różnych krajach świata odbywa się on w różnych terminach, ale w Polsce przyjęto właśnie ten dzień. Po raz pierwszy w naszej ojczyźnie Dzień Ojca obchodzony był w 1965 r. Jest to święto będące wyrazem szacunku dla ojców. Ten dzień przeżywany jest zazwyczaj nieco mniej świątecznie, niż Dzień Matki. Dlatego warto, abyśmy pamiętali o naszych drogich Ojcach, wyrażając wdzięczność za wszelkie dobro, jakiego doznaliśmy i otrzymujemy od nich. Przy okazji tego święta, polecamy artykuł ks. Marka Dziewieckiego, zatytułowany: Mężczyzna i kryteria dojrzałości. Mamy nadzieję, że podjęta dogłębna analiza i spojrzenie ks. Marka w tym temacie, posłużą nam w prawidłowym i rzeczywistym patrzeniu na obecność i rolę mężczyzn w życiu… Dziękujemy autorowi za udostępnienie tego tekstu.
Zakończono rok akademiciki w WSD
Wieści z seminarium
Dnia 19 czerwca br. w naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Kalwarii zakończył sie rok akademicki 2013/2014. Porannej dziękczynnej Eucharystii w seminaryjnej kaplicy przewodniczył nasz benardyński prowincjał o. Jarosław Kania w koncelebrze ojców wychowawców i profesorów. Wśród koncelebrujących byli nasi nowi kapłani: O. Augustyn, O. Anastazy, O. Bartosz i O. Sancjusz, wyświęceni w sobotę (14.06) w bazylice kalwaryjskiej. Na zakończenie Eucharystii neoprezbiterzy udzieli wszystkim specjalnego błogosławieństwa.
Dobra myśl
Nie dajcie sobie ukraść wielkich marzeń. (Ojciec Święty Franciszek do młodzieży, 05.07.2014 r.)
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Upload/Download
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27/06/2014 19:26
W dniu dzisiejszym maturzyści odebrali świadectwa dojrzałości, a dzieci i młodzież rozpoczęła upragniony czas wakacji. Życzymy Wam zasłużonego odpoczynku i miłych wakacji! Smile

19/06/2014 11:27
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki - Chrystus zapewnia nas, że sam siebie nam ofiaruje, abyśmy mieli życie dzięki Niemu Smile

15/06/2014 10:03
Bóg zapłać za wspólną modlitwę podczas nocy czuwania w intencji powołań. Z darem modlitwy x. Robert Smile

30/05/2014 09:19
Dziewięć dni przed zesłaniem, prośmy Ducha Bożego, o Jego dary, moc i światło na każdy dzień! Smile

16/05/2014 10:48
Trwa Tydzień Modlitw Powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego (11-17.05.2014). Prosimy Was o dar modlitwy za nas - powołanych i za młodych stających przed wyborem drogi życiowej. Wink