Portal Duszpasterstwa Powołań OO. Bernardynów
Licznik
Do dni skupienia i czuwania

w int. powołań w klasztorze w Leżajsku
Ankieta
Jakie odkrywasz (bądź już realizujesz) swoje życiowe powołanie?

W małżeństwie/rodzinie

W życiu zakonnym

w życiu zakonnym i kapłańskim

w życiu kapłańskim

W stanie wolnym

Jeszcze nie wiem

Życzenia O. Prowincjała na Wielkanoc 2014
Wielkanoc
„Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja”
(Sekwencja paschalna)

Oto dzień, który Pan uczynił. Oto dzień powszechnej nadziei. Nie możemy nigdy utracić nadziei w zwycięstwo dobra na złem i życia nad śmiercią. Odkąd ukrzyżowany Nazarejczyk powstał z martwych o świcie dnia trzeciego, ostatnie słowo nie należy już do Księcia ciemności ale do Pana życia. Niech zatem ten szczególny Dzień stanie się dla nas początkiem nowej i radosnej nadziei. Patrzmy nowymi oczyma i sercem pełnym pokoju na wszelkie wydarzenia naszego życia, życia Polski, Europy i świata.
Składając te życzenia z okazji tegorocznych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w imieniu wszystkich bernardynów, łączę je z trwającymi: Rokiem Wiary w Syna Bożego, Rokiem św. Jana z Dukli w 600-lecie jego urodzin, kanonizacją bł. Jana Pawła II oraz 15.rocznicą beatyfikacji 108 Męczenników II wojny światowej a wśród nich Anastazego Pankiewicza, męczennika z Dachau.
Z modlitwą
Jarosław  Kania OFM
prowincjał
Czas Nowenny do Miłosierdzia Bożego!
Modlitwy
Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego, którą przekazał Pan Jezus św. Faustynie Kowalskiej, trwająca do soboty przed II Niedzielą Wielkanocną (po Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego), gdy przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Pan Jesus objawił św. siostrze Faustynie: Pragnę, abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a w szczególności w godzinie śmierci. W każdym dniu przyprowadzisz do serca mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia mojego. Nowenna do Miłosierdzia Bożego znajduje się na naszym portalu w dziale „Modlitwy”.

Odnowienie ślubów zakonnych
Wiadomości zakonne
Dzień 16. kwietnia jest ważny dla Zakonu Braci Mniejszych. W tym to dniu 1209 roku św. Franciszek z Asyżu wraz z pierwszymi współbraćmi otrzymał od papieża Innocentego III ustne zatwierdzenie Reguły Zakonu (sposobu życia). Jest to również dzień powstania naszego Zakonu. W tym dniu pierwsi Bracia na czele ze swoim Ojcem ślubowali Bogu praktykowanie rad ewangelicznych: posłuszeństwa, ubóstwa i czystości. Z tej racji w dniu dzisiejszym Bracia tworzący obecnie Zakon odnawiają swoje śluby złożone Bogu. Prosimy Was o modlitwę do Pana, byśmy byli wierni złożonym ślubom i powołaniu zakonnemu.
Wielkopostna rewizja życia
Czytelnia ogólna
Przeżywamy okres Wielkiego Postu. Dla wielu z nas jest on czasem szczególnym. Włączamy się w wielkopostne nabożeństwa w kościele, tak mocno wkomponowane w naszą polską tradycję religijną, jak Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, Godzinki o Męce Pańskiej. Podejmujemy konkretne wyrzeczenia i postanowienia w naszej relacji do Pana Boga, bliźnich, samych siebie. Z tą myślą, pragniemy zaprosić Was do wielkopostnej rewizji życia i zaproponować interesujące artykuły ks. Marka Dziewieckiego, znanego duszpasterza młodzieży, autora wielu odkrywczych i poczytnych książek. Dodane teksty jego przemyśleń: „Pycha, czyli powtarzanie grzechu pierworodnego”, „Chciwość, czyli mieć zamiast kochać”, „Cynicy, czyli współcześni faryzeusze”, „Grzech: choroba duszy czy człowieka?”, „Ocena moralna czynów”, znajdziecie w dziale „Czytelnia ogólna”. Ks. Markowi dziękujemy za udostępnienie swoich przemyśleń.
Z Chrystusem w drogę...
Modlitwy
Okres Wielkiego Postu jest czasem rekolekcji, rewizji własnego życia..., a nade wszystko wejściem na drogę Jezusa. Pomagają nam w tym m.in. nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Ks. bp Jan Szkodoń, do jednego z rozważań Drogi Krzyżowej naszego współbrata o. Błażeja Budnika, napisał: Droga Krzyżowa napisana przez o. Błażeja Budnika z Krakowa pomoże na pewno iść po krwawych śladach Pana Jezusa wielu ludziom. Jest to tekst oryginalny. Przy każdej stacji możemy dziś odczytać na nowo miłość Chrystusa, swoją godność i swój grzech, współczesnego człowieka i współczesne problemy, swoje powołanie i swoje zadania apostolskie. Rozważania o. Błażeja, zatytułowane: Droga Krzyżowa dla młodzieży, Droga Krzyżowa, Droga Krzyżowa z rachunkiem sumienia, Droga Krzyżowa Miłości, znajdziesz w dziale „Modlitwy”. Serdecznie dziękujemy naszemu Autorowi za cenne refeleksje i modlitwy.
IX rocznica odejścia bł. Jana Pawła II
Images: JanPawel_II.jpgTegoroczna 9. rocznica śmierci Jana Pawła II, przypadająca 2 kwietnia, w tym roku zmieniła swój charakter. Z racji, że nasz Papież 1. maja 2011 r. został wyniesiony na ołtarze – beatyfikowany, a 27 kwietnia br. zostatnie kanonizowany. Dzień Jego odejścia stał się dniem radości, że mamy Go w Domu Ojca i oręduje za nami w niebie. Jednak zawsze pozostanie dla nas-Polaków pamiętny dzień 2 kwietnia 2005 r. i godzina 21.37, kiedy odszedł od nas Umiłowany Ojciec Święty Jan Paweł II. Przeżyliśmy wtedy swoiste „rekolekcje”. Jak wygląda nasze życie chrześcijańskie bez Papieża-Polaka? Na ile żyjemy odziedziczoną Jego spuścizną duchową, słowami, przykładem życia…?
Polecamy Ci również na stronę internetową - Centrum Jana Pawła II, o naszym przyszłym Świętym.
Wielkopostne wołanie w WSD
Wieści z seminarium
Czas Wielkiego Postu skłania nas do podejmowania różnych wyrzeczeń, refleksji, intensywnej modlitwy... Nasza wspólnota seminaryjna podejmuje w tym okresie szczególne wołanie do Pana. Każdy z braci codziennie włącza się w rozważanie i „dziesiątek” modlitewny tajemnicy różańcowej. Codzienną przewodnią intencją jest modlitwa o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za konkretnego współbrata ze wspólnoty. Natomiast w dniach 28-30 marca w Seminarium, był czasem czterdziesto-godzinnej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Wierzymy, że Pan spojrzy na dar naszego wołania...
Dobra myśl
Mądrość to pierwszy z darów Ducha Świętego. Pozwala nam on patrzeć na świat tak jak Bóg i żyć zgodnie z Jego wolą. Duch Święty czyni chrześcijanina mądrym. Nie oznacza to jednak, aby miał on odpowiedź na wszystko, że wszystko już wie, ale w tym sensie, że wie o Bogu, że jego serce i życie mają smak i zapach Boga. Jakże to ważne, żeby w naszych wspólnotach byli tacy chrześcijanie. Wszystko w nich mówi o Bogu i staje się pięknym i żywym znakiem Jego obecności i miłości. (Ojciec Święty Franciszek, Audiencja ogólna. 9.04.2014)
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Upload/Download
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

16/04/2014 10:51
Pokój i dobro! Drodzy! Rozpoczął się Wielki Tydzień. W sanktuarium Kalwaryjskim od Niedzieli Palmowej co roku odbywa się wyjątkowo. Więcej zobaczcie na stronie sanktuarium. Wink

03/04/2014 23:27
Szczęść Boże. Kiedy będzie miała miejsce Procesja Drogi Krzyżowej w Kalwarii Zebrzydowskiej? Uczynię wszystko, by wziąć udział, a gdybym jednak nie dał rady, deklaruję więź duchową i modlitewną.

06/03/2014 00:46
Rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Życzę Wam osobistych, bliskich spotkań z Panem na modlitwie, Eucharystii, w relacjach w bliźnimi, w czynieniu dobra... Wink

13/09/2013 17:49
Świetna strona, fajnie wszystko wykonane Smile Pozdrawiam

24/08/2013 23:00
Pokój i dobro! Smile Witam Cię Bracie w Chrystusie! Tak, jest możliwość rozmowy z kimś z nas. Weź telefon z adresu tej strony lub wcześniej napisz do nas. Wink