Portal Duszpasterstwa Powołań OO. Bernardynów
Licznik
Do dni skupienia

w klasztorze w Leżajsku
Ankieta
Jakie odkrywasz (bądź już realizujesz) swoje życiowe powołanie?

W małżeństwie/rodzinie

W życiu zakonnym

w życiu zakonnym i kapłańskim

w życiu kapłańskim

W stanie wolnym

Jeszcze nie wiem

Artykuły: Świadectwa
Abba, Ojcze
W przeszłości były tylko dwie Osoby Trójcy Świętej, które kochałem, których obecności doświadczałem i do których się modliłem - Syn i Duch Święty. Bóg Ojciec zawsze był dla mnie daleki i nieosiągalny. Nie czułem się godny, żeby się do Niego zbliżyć, i nie sądziłem, żeby miał dla mnie czas.

Będziesz głosił Ewangelię...
Cieszę się, że mogę dzielić się tym, co uczynił dla mnie Jezus. Nigdy wcześniej nie znałem Jezusa i nie miałem pojęcia, kim On tak naprawdę jest, mimo, że przez kilka lat byłem ministrantem. Bardzo rzadko modliłem się do Niego, a jeśli już się modliłem, to tylko wargami. Sercem byłem gdzieś zupełnie daleko.

Bioenergoterapia - duchowe zamieszanie
Na wiosnę 1994 r. moja mama zachorowała na nowotwór. Pierwsza wizyta w szpitalu, tuż po lekarskiej diagnozie, to był jeden z najgorszych dni w moim życiu. Wyszłam stamtąd zdruzgotana. Po kilku dniach lekarze przeprowadzili operację. Po niej, z każdym dniem czuła się lepiej, a nam wracała nadzieja, że rak ustąpi. Ta nadzieja prysła na jesieni, gdy po rutynowych badaniach okazało się, że rak dał przerzuty. Lekarz nie robił nam nadziei.

Bóg ulitował się nade mną
Mam na imię Barbara.

Urodziłam się w rodzinie katolickiej, wierzącej i praktykującej. Pamiętam dzieciństwo, to była taka sielanka. Ta sielanka trwała aż do czasu kiedy weszłam w dorosłe życie, no i oczywiście zaczęłam poszukiwać szczęścia po ludzku. I co się potem okazało, zaczęłam nabawiać się nerwicy a wraz z nią chorób somatycznych, chorób przewodu pokarmowego. I wtedy, kiedy byłam w takim dołku psychicznym niby przypadkiem trafiłam na ogłoszenie klubu psychotronicznego.
Zapisałam się od razu na wszystkie możliwe kursyChcę być czysta i kochana!
Byłam dzieckiem nieszczęśliwym, szpitale... rozłąki z domem… brak miłości i uczuć domu. Nie pamiętam by mnie przytulano, dotykano, mówiono, że jestem kochana i wartościowa.

Chcę odbić się od dna!
Świadectwo Zbłąkanego baranka, który przez pornografię wpadł w uzależnienie masturbacji. Dzieli się swoimi doświadczeniami, aby innych przestrzec o skutkach coraz większego trwania w nieczystości...


Chrystus=Miłość
Pragnę podzielić się z Wami młodymi krótką historią mojego powołania augustiańskiego. Niech te słowa, które skieruję do Was dodadzą odwagi tym, którzy wahają się w wyborze drogi życia zakonnego.


Dar i tajemnica
Świadectwo Sługi Bożego Jana Pawła II o swoim powołaniu kapłańskim


Demoniczne korzenie techno
Publikujemy wstrząsające świadectwo 35-letnego Leszka. Autor tekstu jest filmowcem, mieszka w Niemczech, jest ojcem trójki dzieci. Przez kilka lat pracował w samym centrum środowiska twórców kultury techno. Był prawą ręką głównego ideologa tego nurtu.

Dla Kogo żyję?!
Świadectwo Ani o odkryciu u siebie dla Kogo i dlaczego żyje

Dlaczego zainteresowałam się metodą Reiki?
    Świadectwo Katarzyny
Pierwsze spotkanie. O Reiki dowiedziałam się po raz pierwszy w wegetariańskiej restauracji "Vega" we Wrocławiu. Na tablicy ogłoszeń przeczytałam ulotkę o kursie. Zainteresowało mnie to, bo czułam się słaba psychicznie, byłam rozbita. Ulotka obiecywała, że dzięki kursowi będę mogła sobie pomóc, pozbierać się. Poszłam na kurs, który trwał dwa dni (sobota, niedziela). Trzeba było oczywiście zapłacić...


Do klasztoru? Nigdy!


Doświadczenie obecności Boga w życiu
Fascynujące świadectwo Katarzyny o poszukiwaniu drogi powołania, przez umocnienie w wierze chrześcijańskiej. Odkrycie drogi życia w małżeństwie i rodzinie oraz towarzyszące kryzysy i całkowite zaufanie Bogu...

Droga powołania o. Jacquea Verlinde
O. Jacque Verlinde, jest obecnie zannym i cenionym mnichem i kapłanem, założycielem "Rodziny Świętego Józefa". Przeszedł przez drogę nawrócenia duchowego do odkrycia powołania zakonnego i kapłańskiego.


Franciszku, podaj mi rękę
Dobra myśl
Pragniemy oczyma duszy wpatrywać się w oczy miłosiernego Jezusa, aby w głębi Jego spojrzenia znaleźć oblicze własnego życia. (św. Jan Paweł II)
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Upload/Download
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27/06/2014 19:26
W dniu dzisiejszym maturzyści odebrali świadectwa dojrzałości, a dzieci i młodzież rozpoczęła upragniony czas wakacji. Życzymy Wam zasłużonego odpoczynku i miłych wakacji! Smile

19/06/2014 11:27
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki - Chrystus zapewnia nas, że sam siebie nam ofiaruje, abyśmy mieli życie dzięki Niemu Smile

15/06/2014 10:03
Bóg zapłać za wspólną modlitwę podczas nocy czuwania w intencji powołań. Z darem modlitwy x. Robert Smile

30/05/2014 09:19
Dziewięć dni przed zesłaniem, prośmy Ducha Bożego, o Jego dary, moc i światło na każdy dzień! Smile

16/05/2014 10:48
Trwa Tydzień Modlitw Powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego (11-17.05.2014). Prosimy Was o dar modlitwy za nas - powołanych i za młodych stających przed wyborem drogi życiowej. Wink