Portal Duszpasterstwa Powołań OO. Bernardynów
Licznik
Do dni skupienia

w klasztorze w Leżajsku
Ankieta
Jakie odkrywasz (bądź już realizujesz) swoje życiowe powołanie?

W małżeństwie/rodzinie

W życiu zakonnym

w życiu zakonnym i kapłańskim

w życiu kapłańskim

W stanie wolnym

Jeszcze nie wiem

Artykuły: Słowo na niedzielę
Słowo na V Niedzielę Wielkiego Postu (C)
Droga, którą ukazuje Chrystus, wiedzie środkiem. Ani nie chce, byśmy usprawiedliwiali grzeszników, bo to należy do Boga a nie do nas, ani nie chce, byśmy ich potępiali. Tylko bezgrzeszny człowiek mógłby wydać sprawiedliwy wyrok na grzesznika. „Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień” /J 8, 7/.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (C)
Być świadkami zmartwychwstania, to nasz „zawód”, to nasze zadanie, które powierzono nam w dniu chrztu. Mamy „prześladować” świat tą jedyną bronią: naszym uśmiechem, naszą wewnętrzną radością. Inni mają rozpoznawać nas na ulicy po blasku oczu. Eucharystia ma sprawiać, że z kościołów będą wypływać fale radości. Jesteśmy uczniami zmartwychwstałego Jezusa. Kiedy Bóg się objawia, zawsze towarzyszy temu fala radości.

Słowo na II Niedzielę Wielkanocną (C)
Odczytywany dziś fragment Ewangelii nazwać możemy „Ewangelią trzykrotnego POKÓJ WAM”. W tekście tym słowa te padają trzy razy i za każdym razem otwierają nowy obszar działania Bożego pokoju: w sercach apostołów, w sercach ludzi, którzy otwierają się na Boże przebaczenie i w końcu w sercach tych, którzy nie potrafią, bądź nie chcą otworzyć się na działanie Chrystusa.

Słowo na II Niedzielę Wielkiego Postu (C)
Czas Wielkiego Postu to nie tylko czas odkrywania wartości wyrzeczenia, doskonalenia siły woli, sięgania po wartości wyższe rezygnując z niższych. Czas Wielkiego Postu to czas intensywnego doskonalenia modlitwy, czyli osobistego kontaktu z Bogiem.


Słowo na III Niedzielę Wielkanocną (C)
Jezus ukazał się znowu nad Morzem Tyberiadzkim. A ukazał się w ten sposób: Byli razem Szymon Piotr, Tomasz, zwany Didymos, Natanael z Kany Galilejskiej, synowie Zebedeusza oraz dwaj inni z Jego uczniów. Szymon Piotr powiedział do nich: «Idę łowić ryby». Odpowiedzieli mu: «Idziemy i my z tobą». Wyszli więc i wsiedli do łodzi, ale tej nocy nic nie złowili. A gdy ranek zaświtał, Jezus stanął na brzegu. Jednakże uczniowie nie wiedzieli, że to był Jezus. A Jezus rzekł do nich:« Dzieci, czy nie macie nic do jedzenia?»

Słowo na III Niedzielę Wielkiego Postu (C)
Wielki Post jest dla nas czasem spojrzenia na własne życie; czasem zastanowienia, ile miłości do Boga i człowieka jest w moich myślach, słowach i uczynkach. Niestety bilans ten nie zawsze wypada najlepiej. Dlatego niektórzy lubią poprawić swoje samopoczucie szukając „gorszych od siebie”. „Bo przecież ze mną nie jest jeszcze tak źle…” – powtarzają niektórzy z ulgą.

Słowo na IV Niedzielę Wielkanocną (C)
Czwarta niedziela wielkanocna nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. W Ewangelii dziś odczytywanej Chrystus jako Dobrego Pasterza ukazuje samego siebie.

Słowo na IV Niedzielę Wielkiego Postu (C)
A gdy był jeszcze daleko, ujrzał go jego ojciec i wzruszył się głęboko; wybiegł naprzeciw niego, rzucił mu się na szyję i ucałował go. To są słowa świętej księgi: ucałował go, obsypał go pocałunkami. Czy możliwe jest, aby bardziej obrazowo opisać miłość Boga do ludzi? Widząc Boga, który wybiega człowiekowi naprzeciw, nie można milczeć.Słowo na niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego (C)
Przeżywamy dzisiaj jedno z najradośniejszych świąt w roku kościelnym: Wniebowstąpienie naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Słowo na niedzielę Zesłania Ducha Świętego (C)
Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami. Przyszedł Jezus, stanął pośrodku, i rzekł do nich: ”Pokój wam!”. A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana.

Słowo na uroczystość Najświętszej Trójcy (C)
Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy: Boga Jedynego w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego.

Słowo na V Niedzielę Wielkanocną (C)
Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali.


Słowo na VI Niedzielę Wielkanocną (C)
W każdym człowieku tkwi wewnętrzna potrzeba autentycznego pokoju. Zmartwychwstały Chrystus przynosi go ze sobą jako dar. On sam jest naszym pokojem.

Słowo na VI Niedzielę Wielkiego Postu (C)


Słowo na X Niedzielę zwykłą (C)
Jezus udał się do pewnego miasta, zwanego Nain; a szli z Nim Jego uczniowie i tłum wielki.
Dobra myśl
Pragniemy oczyma duszy wpatrywać się w oczy miłosiernego Jezusa, aby w głębi Jego spojrzenia znaleźć oblicze własnego życia. (św. Jan Paweł II)
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Upload/Download
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27/06/2014 19:26
W dniu dzisiejszym maturzyści odebrali świadectwa dojrzałości, a dzieci i młodzież rozpoczęła upragniony czas wakacji. Życzymy Wam zasłużonego odpoczynku i miłych wakacji! Smile

19/06/2014 11:27
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki - Chrystus zapewnia nas, że sam siebie nam ofiaruje, abyśmy mieli życie dzięki Niemu Smile

15/06/2014 10:03
Bóg zapłać za wspólną modlitwę podczas nocy czuwania w intencji powołań. Z darem modlitwy x. Robert Smile

30/05/2014 09:19
Dziewięć dni przed zesłaniem, prośmy Ducha Bożego, o Jego dary, moc i światło na każdy dzień! Smile

16/05/2014 10:48
Trwa Tydzień Modlitw Powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego (11-17.05.2014). Prosimy Was o dar modlitwy za nas - powołanych i za młodych stających przed wyborem drogi życiowej. Wink