Portal Duszpasterstwa Powołań OO. Bernardynów
Licznik
Do dni skupienia

w klasztorze w Leżajsku
Ankieta
Jakie odkrywasz (bądź już realizujesz) swoje życiowe powołanie?

W małżeństwie/rodzinie

W życiu zakonnym

w życiu zakonnym i kapłańskim

w życiu kapłańskim

W stanie wolnym

Jeszcze nie wiem

Artykuły: Czytelnia ogólna
10 grobów - aborcja
„Lepsze dziesięć grobów niż jeden nadprogramowy noworodek” – to oficjalny slogan chińskiego Biura Planowania Urodzeń z prowincji Henan. Tak jak w całych Chinach jest wprowadzany w życie dosłownie

5 mitów o przemocy domowej
8 marca aktywistki organizacji feministycznych pomaszerują pod hasłem walki z przemocą domową. Hasło to jest dla lewicy równie nośne jak walka o prawa mniejszości seksualnych. Tyle że feministki fałszują dane dotyczące tego zjawiska i wypaczają jego charakter. Mówią, że największym wrogiem kobiety jest tradycyjna rodzina, mężczyzna i Kościół. Jak jest naprawdę? Oto pięć największych mitów na temat przemocy w rodzinie.

7-letnia Jadzia - Osobowość Telewizyjna 2006
Wygrałam, bo jestem fajna, mądra i mam poczucie humoru – mówi Osobowość Telewizyjna 2006 Jadzia Nalepa z programu "Duże dzieci" Zdystansowała m.in. Kamila Durczoka, Kubę Wojewódzkiego i Tomasza Lisa. Rezolutna Jadzia Nalepa, która martwi się o lwy w zoo, w plebiscycie "Elle" została osobowością telewizyjną 2006.

Aby stać się darem (o masturbacji)
Dlaczego masturbacja jest grzechem? Dlatego, że występuje przeciw Bożemu planowi dla człowieka, przeciw celowi, dla którego Bóg stworzył płciowość. Bóg obdarował nas darem płci, abyśmy mogli ofiarować go w miłości drugiemu człowiekowi. Wszystko, co wiąże się z tym darem, ma służyć miłości. Masturbacja odrywa płciowość od miłości, jest aktem z natury swej egoistycznym. Akt taki obraża Boga i jest grzechem.

Adamie, kim jesteś?
Adamie, kim jesteś? ... czyli krótka rozprawa o wartościach mężczyzny

Alarm w pościeli
Od 40 lat żyjemy w świecie wyzwolenia seksualnego. Przez cały ten czas nauczyliśmy się tylko jednego: że wyzwolenie nie rozwiązuje problemów związanych z seksem, lecz raczej je pomnaża. Esej brytyjskiego filozofa Rogera Scrutona.

Antykoncepcja niszczy miłość
Chrystus żyjący i działający w Kościele mówi zdecydowane NIE dla antykoncepcji, ponieważ jest ona wyrazem mentalności sprzeciwiającej się Bożym planom zbawienia człowieka, doprowadzenia go do pełni miłości i szczęścia.

Autoportret Jezusa
W małym kościółku w górach Abruzji doszło do najbardziej sensacyjnego odkrycia ostatnich stuleci. Najcenniejsza relikwia w dziejach chrześcijaństwa odnaleziona. Chodzi o chustę pogrzebową Chrystusa, na której w sposób niewytłumaczalny dla naukowców odbiło się Jezusowe oblicze. Kardynał Joachim Meisner, gdy je ujrzał, powiedział: "Dziś spotkałem Wielkanocnego Pana".

Bardzo piękne życie
Życie Jeana Vaniera i jego dzieło dla osób niepełnosprawnych „Arka”.


Bardzo piękne życie


Benedykt XVI do polskiej młodzieży

Słowo Ojca Świętego Benedykta XVI do młodzieży na Krakowskich Błoniach, 27.05.2006Biżuteria ze zwłok
Rusty VandenBiesen nie chciał zostać pochowany na cmentarzu ani spocząć w urnie, którą rodzina trzymałaby nad kominkiem. Wpadł na pomysł przekształcania ludzkich prochów w syntetyczne diamenty.

Bóg odrzucony i my...
Antyfona o naszym Zbawicielu odrzuconym i naszej ludzkiej postawie (anonimowy autor rosyjski)


Bóg uczy mnie kochać samego siebie
Adwentowe rekolekcje, konferencja I - ks. Marek Dziewiecki

Boże prawo pracy
Dobra myśl
Pragniemy oczyma duszy wpatrywać się w oczy miłosiernego Jezusa, aby w głębi Jego spojrzenia znaleźć oblicze własnego życia. (św. Jan Paweł II)
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Upload/Download
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27/06/2014 19:26
W dniu dzisiejszym maturzyści odebrali świadectwa dojrzałości, a dzieci i młodzież rozpoczęła upragniony czas wakacji. Życzymy Wam zasłużonego odpoczynku i miłych wakacji! Smile

19/06/2014 11:27
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki - Chrystus zapewnia nas, że sam siebie nam ofiaruje, abyśmy mieli życie dzięki Niemu Smile

15/06/2014 10:03
Bóg zapłać za wspólną modlitwę podczas nocy czuwania w intencji powołań. Z darem modlitwy x. Robert Smile

30/05/2014 09:19
Dziewięć dni przed zesłaniem, prośmy Ducha Bożego, o Jego dary, moc i światło na każdy dzień! Smile

16/05/2014 10:48
Trwa Tydzień Modlitw Powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego (11-17.05.2014). Prosimy Was o dar modlitwy za nas - powołanych i za młodych stających przed wyborem drogi życiowej. Wink