Portal Duszpasterstwa Powołań OO. Bernardynów
Licznik
Do dni skupienia

w klasztorze w Leżajsku
Ankieta
Jakie odkrywasz (bądź już realizujesz) swoje życiowe powołanie?

W małżeństwie/rodzinie

W życiu zakonnym

w życiu zakonnym i kapłańskim

w życiu kapłańskim

W stanie wolnym

Jeszcze nie wiem

Adoracja Najświętszego Sakramentu - powołaniowa
Pieśń: na rozpoczęcie adoracji
Uwielbiamy Cię Panie Jezu Chryste w Najświętszym Sakramencie.
W ten sobotni wieczór, stajemy przed Tobą wsłuchani w Twe zalecenie: „Proście Pana żniwa o nowych robotników…
Jesteśmy pełni wdzięczności za każde powołanie w Kościele – kapłańskie, zakonne, powołania do instytutów świeckich a także za piękne powołanie do życia małżeńskiego – bądź uwielbiony Panie.
Za ogniska domowe, które są pierwszym seminarium i pierwszym etapem formacji nowych powołań – dziękujemy Ci Chryste.
Za nasze rodziny, które zdecydowały się oddać swoje dzieci dla Twego królestwa;
Dziękujemy Ci za rodziców, którzy swoją modlitwą, trudem, i cierpieniem wspierają swoje dzieci decydujące się na kapłaństwo, czy życie zakonne – dziękujemy Ci Jezu.
Pragniemy Ci Panie oddać również rodziny rozbite, w których rodzą się powołania kapłańskie, zakonne. Uwielbiamy Cię za te młode serca, które często doświadczone cierpieniem, odrzuceniem – potrafią ten krzyż udźwignąć i złączyć z Twoim, aby pójść z odwagą zbawiać świat.
Pieśń:
Dziękujemy Ci Jezu ukryty w białej Hostii za powołanie każdej i każdego z nas, którzy tu przed Tobą stoimy. Za każdą siostrę niezależnie od etapu formacji, za braci zakonnych, kleryków, wreszcie za kapłanów, bez których Twa obecność wśród nas nie byłaby możliwa.
Panie spojrzyj na ludzi młodych, którzy stoją przed decyzją pójścia za Tobą.
Może nawet są tutaj, obecni wśród nas – ciągle niepewni, przeżywając trudną decyzję – dodaj im Panie odwagi, wzmocnij ufność, utwierdź w wierze.
Wlej w ich serca Twe światło aby rozeznali drogę, którą chcesz ich prowadzić, by służyli Ci tak, jak Ty tego pragniesz.
Chryste Ty wiesz, że dzisiejszy świat potrzebuje serc pełnych entuzjazmu, pełnych Twojej miłości, by postawą wiary dawali świadectwo o Tobie.
Błagamy Cię Panie: poślij robotników do swojej winnicy, niechaj również Twoje miłościwe wołanie, usłyszy wiele czystych i wielkodusznych serc kobiecych. Wlej w nie pragnienie ewangelicznej doskonałości oddania się służbie Kościołowi a także tym, potrzebującym pomocnej dłoni i otwartego serca.
Pieśń:
Uwielbiony bądź Chryste za wszystkie charyzmaty w kościele.
Dziękujemy za to, że przez tyle wieków wzbudzałeś je i nadal wzbudzasz nowe. Dziękujemy za założycieli naszych rodzin zakonnych i instytutów, którzy otwarci na Twoją łaskę pokazali swoim życiem, że warto oddać Tobie wszystko, aby otrzymać jeszcze więcej.
Dziś chcemy Panie Jezu Chryste razem z Tobą, wpatrywać się w Twoje służebnice: Zofię Czeską i Małgorzatę Łucję Szewczyk, które już za kilkanaście godzin zostaną ogłoszone Błogosławionymi Kościoła.
To one swoim życiem, postawą wiary, sercem pełnym miłości do bliźnich uznały Cię za Jedynego Pana swojego życia.
Małgorzata Łucja od dzieciństwa szukała Cię, tęskniła i pragnęła wypełnić Twoją wolę, Twój zbawczy plan wobec niej. Tyś był jej najdroższym skarbem, którego widziała w ubogich, chorych i samotnych, o których z miłością się troszczyła. Tyś był jej oparciem, w którym szukała codziennie mocy i siły do swojej służby, Tyś był jej Oblubieńcem, którego zaślubiła całym sercem. Tyś był jej Skałą – jedynym zabezpieczeniem, pomagającym z ufnością kierować zgromadzeniem i podejmować wszelkie dzieła.
Ty Panie spojrzałeś na Małgorzatę Łucję, i tak długo i uporczywie wpatrywałeś się w jej serce, aż odkryła i zrealizowała drogi swego powołania. Na ufną odpowiedź jej życia, powiedziałeś jak do Piotra:
„Ty Łucjo jesteś skałą i na tobie zbuduję nową rodzinę zakonną… i tobie dam klucze Królestwa”
Pieśń:
Otworzyła kluczami miłości pierwszy przytułek, pierwszy dom zakonny, otworzyła kluczami zaufania Bożej Opatrzności i ofiarnej pracy pierwszy klasztor Serafitek oraz podjęła dzieła charyzmatyczne. Otworzyła kluczami wiary i modlitwy serca wielu sióstr by żyły dla Boga, a teraz otwiera kluczami świętości swojego życia bramę do nieba, dziś staje się dla nas wzorem umiłowania ubogich, biednych, których coraz więcej w dzisiejszym świecie; ubogich materialnie ale jeszcze bardziej ubogich – bo wewnętrznie, duchowo i moralnie zaniedbanych.
Chryste stajesz dziś przede mną, niezależnie czy jestem zakonnicą, zakonnikiem świeckim, młodym czy starszym stajesz z pytaniem: A ty za kogo mnie uważasz…?
To że zdecydowałam się, zdecydowałem się pójść za Tobą kiedyś, jest dla mnie wyzwaniem, aby każdego dnia za pełnym miłości sercem mówić Ci TAK. Tak – swoim życiem, Tak – swoją wiarą, Tak – swoimi czynami miłości.
Panie, teraz jest czas mojego życia – nie pozwól mi wypuścić z rąk kluczy, które mi dałeś.
Pieśń:
CISZA

Pieśń: Przed tak Wielkim Testamentem
Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem
Pieśń na zakończenie Adoracji
S. Loretta, SS. Serafitki, Kalwaria Zebrzydowska
Dobra myśl
Pragniemy oczyma duszy wpatrywać się w oczy miłosiernego Jezusa, aby w głębi Jego spojrzenia znaleźć oblicze własnego życia. (św. Jan Paweł II)
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Upload/Download
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27/06/2014 19:26
W dniu dzisiejszym maturzyści odebrali świadectwa dojrzałości, a dzieci i młodzież rozpoczęła upragniony czas wakacji. Życzymy Wam zasłużonego odpoczynku i miłych wakacji! Smile

19/06/2014 11:27
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki - Chrystus zapewnia nas, że sam siebie nam ofiaruje, abyśmy mieli życie dzięki Niemu Smile

15/06/2014 10:03
Bóg zapłać za wspólną modlitwę podczas nocy czuwania w intencji powołań. Z darem modlitwy x. Robert Smile

30/05/2014 09:19
Dziewięć dni przed zesłaniem, prośmy Ducha Bożego, o Jego dary, moc i światło na każdy dzień! Smile

16/05/2014 10:48
Trwa Tydzień Modlitw Powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego (11-17.05.2014). Prosimy Was o dar modlitwy za nas - powołanych i za młodych stających przed wyborem drogi życiowej. Wink