Portal Duszpasterstwa Powołań OO. Bernardynów
Licznik
Do dni skupienia

w klasztorze w Leżajsku
Ankieta
Jakie odkrywasz (bądź już realizujesz) swoje życiowe powołanie?

W małżeństwie/rodzinie

W życiu zakonnym

w życiu zakonnym i kapłańskim

w życiu kapłańskim

W stanie wolnym

Jeszcze nie wiem

Modlitwa Różańcowa w intencji powołań
1. Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
Maryja z Nazaretu, zasłuchana w Boga, pragnąca pełnić Jego wolę. Pełna Ducha Świętego z ufnością odpowiada na Boże wezwanie.
Bł. Jan Paweł II przypomina nam: „Pierwszą misję osoby konsekrowane mają pełnić wobec samych siebie i czynią to, kiedy otwierają własne serca na działanie Ducha Chrystusa” (Vita Consecrata 25).
Módlmy się za wszystkie osoby konsekrowane oraz kapłanów, aby każdego dnia z pierwotnym zapałem powierzali swoje życie Bogu.

2. Nawiedzenie św. Elżbiety
Maryja z Jezusem pod sercem, pełna radości i ufności nie chce zatrzymać Go tylko dla siebie. Pragnie być narzędziem Bożej miłości.
Bł. Jan Paweł zaznacza, że: „Zakonnicy i zakonnice (…) winni znajdować swój wzorzec w Chrystusie Panu, podtrzymując przez modlitwę wewnętrzną komunię z Nim, aby całe ich życie było napełnione duchem apostolskim, a cała ich działalność apostolska przeniknięta kontemplacją” (VC 9).
Módlmy się za działalność ewangelizacyjną Kościoła, za misjonarzy i misjonarki szczególnie w krajach dotkniętych wojną, prześladowaniami, aby głoszenie Dobrej Nowiny połączone z modlitwą, ofiarą i służbą wydało obfite owoce.

3. Narodzenie Pana Jezusa w Betlejem
Maryja w Betlejem, strudzona podróżą, odrzucona przez ludzi, świat. Otrzymuje nagrodę za pełnienie woli Bożej – dostaje największy Skarb – Jezusa.
Bł. Jan Paweł II mówił do młodych: „Jeśli słyszycie wezwanie Chrystusa, nie odrzucajcie go! Odważnie wejdźcie na wielkie drogi świętości” (VC 106).
Módlmy się za wszystkich młodych ludzi, którzy odczuwają w sercu Boże wezwanie, aby zaufali Bogu do końca i powierzyli Mu swoje życie.

4. Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni
Maryja w świątyni, oddaje Bogu to, co otrzymała najcenniejszego. Wie, że wszystko, co złoży w jego ręce będzie uświęcone Jego obecnością.
Bł. Jan Paweł II zwracając się do rodzin mówił: „Rozpalajcie w sobie pragnienie oddania Bogu jednego ze swych dzieci, aby służyło miłości Bożej w świecie. Cóż mogłoby być piękniejszym owocem waszej małżeńskiej miłości?” (VC 10 ).
Módlmy się za rodziny chrześcijańskie, by każdego dnia na nowo przyjmowały Boga w swoją codzienność oraz by były środowiskami otwartymi na powołania kapłańskie i zakonne.

5. Znalezienie Pana Jezusa w świątyni
Maryja w Jerozolimie, smutna, przepełniona bólem, poszukująca. Czuje, że życie bez Jezusa jest puste.
Bł. Jan Paweł II zwraca nam uwagę: „Osoby, które poświęciły swoje życie Chrystusowi, muszą żyć pragnieniem spotkania Go, aby ostatecznie i na zawsze z Nim przebywać” (VC 26).
Módlmy się za wszystkich ludzi zagubionych w dzisiejszym świecie, szczególnie młodych, nie mających celu i sensu życia, by dzięki naszemu życiu odkryli prawdę, że Bóg zawsze na nich czeka w swoim Kościele.
SS. Elżbietanki, Cieszyn

Modlitwa Różańcowa podczas X Ogólnopolskiego Nocnego Czuwania (8/9.06.2013) w intencji powołań w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej
Dobra myśl
Pragniemy oczyma duszy wpatrywać się w oczy miłosiernego Jezusa, aby w głębi Jego spojrzenia znaleźć oblicze własnego życia. (św. Jan Paweł II)
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Upload/Download
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27/06/2014 19:26
W dniu dzisiejszym maturzyści odebrali świadectwa dojrzałości, a dzieci i młodzież rozpoczęła upragniony czas wakacji. Życzymy Wam zasłużonego odpoczynku i miłych wakacji! Smile

19/06/2014 11:27
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki - Chrystus zapewnia nas, że sam siebie nam ofiaruje, abyśmy mieli życie dzięki Niemu Smile

15/06/2014 10:03
Bóg zapłać za wspólną modlitwę podczas nocy czuwania w intencji powołań. Z darem modlitwy x. Robert Smile

30/05/2014 09:19
Dziewięć dni przed zesłaniem, prośmy Ducha Bożego, o Jego dary, moc i światło na każdy dzień! Smile

16/05/2014 10:48
Trwa Tydzień Modlitw Powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego (11-17.05.2014). Prosimy Was o dar modlitwy za nas - powołanych i za młodych stających przed wyborem drogi życiowej. Wink